(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Переробна промисловість

Харчова промисловість Донецької області – це потужний промисловий сектор агропромислового комплексу, який є одним із стратегічних напрямків в забезпеченні продовольчої безпеки як для регіону, так і України. Крім того, харчова промисловість – є не тільки завершальною ланкою переробки сільськогосподарської продукції, але і організатором та інтегратором ефективного функціонування всього продовольчого комплексу.

Понад 100 харчових і переробних підприємств Донецької області спеціалізується на виробництві м’ясної, молочної, хлібопекарної, борошномельно-круп’яної, кондитерської, макаронної, оліє-жирової, рибної, плодоовочевої, лікеро-горілчаної, виноробної, пиво-безалкогольної продукції. Для забезпечення потреб населення області в регіоні виробляються всі види продовольства, окрім цукру, спирту та дитячого харчування. Продукція харчової галузі стала конкурентоспроможною й задовольняє потреби різних категорій споживачів. Все частіше більшість споживачів вважають за краще та споживають вітчизняне м’ясо, молочну продукцію, фрукти, овочі, воду, соки, солодощі і таке інше.

Крупним провідними підприємствами, які виробляють харчову продукцію в регіоні є ДП «Артемсіль», ТОВ «Компанія «Хлібінвест», ПАТ «Хліб» (м. Слов’янськ),ТОВ «Чайка» (Красний Лиман), ТОВ «Бахмут-хліб», ТОВ «Сателліт» (м. Маріуполь), ТОВ «Екоіллічпродукт» (м. Маріуполь), ТОВ «Крамагросвіт» (Слов’янський район), ТОВ «Еталон плюс» (м. Костянтинівка), УББПРП ТОВ «НАК», ТОВ «Фориця» (Мангушський район), ТОВ «Український бекон» (м. Костянтинівка), ТОВ «АПК-Інвест» (Покровський район), ТОВ «Донрибкобінат» (Слов’янський район), ПрАТ «ВО «Конті» (м. Костянтинівка),ТОВ «Валенсія» (м. Слов’янськ), ТОВ «Дружківська харчосмакова фабрика» (м. Дружківка), ПрАТ «Артвайнері» (м. Бахмут).

65874

Деякі харчові підприємства реалізують свою продукцію на експорт.

Державне підприємство ”Артемсоль” – саме крупне сучасне підприємство з видобутку та переробці кам’яної  в Україні та країнах СНД  до складу якого входять п’ять шахт з підземним видобутком та повним циклом переробки солі на солефабриках та відвантаженням її споживачу. Все це дозволяє підприємству видобувати та відвантажувати  понад 7 млн. тонн солі на рік у складі 17 видів різноманітної продукції.

Так, ДП «Артемсіль» експортує свою продукцію до 22 країн світу. Якість солі високо цінують Австрія, Азербайджан, Болгарія, Білорусь, Вірменія, Грузія, Данія, Естонія, Ізраїль, Казахстан, Латвія, Литва, Німеччина Молдова, Польща, Російська Федерація, Румунія, Сербія, Словаччина, Угорщина, Фінляндія, Чехія

Державне підприємство «Артемсіль» за підсумками роботи за 8 місяців 2016 року перерахувало до бюджетів усіх рівнів податків та зборів на загальну суму 140 млн. грн.

6813

ПрАТ «Артвайнері» — найкрупніше підприємство у Східній Європі з виробництва ігристих вин традиційним бутильованим способом. Встановлені потужності підприємства – 25 млн. пляшок ігристого вина на рік. Ігристі вина виробляються за класичною французькою технологією, яка передбачає витримку у пляшці від 9 місяців до 3 років. Увесь цикл виробництва в “Артвайнерi” розташований на глибині більше 72 метрів у підземних гіпсових тунелях, що цілий рік зберігають унікальні мікрокліматичні умови – постійну температуру і вологість. Загальна площа підземних штолень, у яких одночасно зберігається 30 млн. пляшок артемівського ігристого вина, складає понад 25 га. Перевірені часом традиції виробництва, а також новітні технології й устаткування дозволяють виробляти ігристе вино за якістю порівняне з продукцією кращих світових виробників. Ось вже більш ніж півстоліття – завдяки високим стандартам якості, орієнтації на споживача, впровадженню інноваційних методів виробництва, єдності і професіоналізму команди – підприємство по праву вважається лідером галузі.

 Ігристі вина експортуються понад 20 країн світу, представлені в асортименті в Україні, країнах Центральної та Західної Європи:  в Німеччині, Австрії, Швейцарії, Люксембурзі, Данії, Бельгії Нідерландах, Канаді, Австралії, Греції, Латвії, Литві, Естонії, Ізраїлі, Кіпрі, Молдові, Росії, Таїланді, Великобританії, Хорватії.

63842

Продукція ТОВ «Дружківська харчосмакова фабрика» користується великим попитом на внутрішньому ринку та в країнах СНД: Білорусь, Казахстан, Вірменія, Грузія, Туркменістан, Азербайджан, Таджикистан), а також країнах дальнього зарубіжжя: США, Ізраїль, Канада.

Нам важливі нові ринки, потенційні покупці та імпортери. Проте також вкрай важливим є внутрішній ринок і висока якість продукції для українського споживача.

Безпека харчової продукції і продовольчої сировини є однією з вирішальних складових економічної безпеки кожної держави і визначається можливістю країни ефективно контролювати виробництво і ввезення безпечного і якісного продовольства на загальновизнаних у світі принципах.

243Пріоритетним напрямком стратегічного розвитку харчової та переробної промисловості є вдосконалення галузевих стандартів до загальноєвропейських вимог якості й екологічної безпеки. Забезпечення якості харчових продуктів ґрунтується на комплексі заходів, спрямованих на всебічне запровадження систем якості у всіх сферах і стадіях – від виробника сировини і до виходу кінцевої продукції. У 2016 – 2020 роках буде обов’язкове впровадження системи НАССР на всіх підприємствах харчової галузі відповідно до вимог Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

Успішний процес інтеграції України у світову економічну співдружність неможливий без координації зусиль із випуску якісної і безпечної харчової продукції.

Реалізація запропонованих Законом норм забезпечить зменшення корупційної складової у виробництві харчових продуктів, захист споживачів від недобросовісної виробничої політики, зменшення собівартості харчових продуктів українського виробництва і створення можливостей для збільшення споживання громадянами України.

 

Останні новини

Facebook
Pocket
Email
Print