Тваринництво

tvarinnitstvo-logo

Тваринництво

Галузь сільського господарства, яка забезпечує продовольчу безпеку нашого регіону. Це друга після рослинництва важлива галузь сільського господарства. Вона забезпечує населення цінними продуктами харчування — молоком, маслом, яйцями, а харчову промисловість — сировиною.


Свинарство

Галузь тваринництва Донецької області характеризується достатньо високим рівнем розвитку галузі свинарства, протягом останніх п’яти років регіон стабільно утримує І місце серед областей України по чисельності поголів’я свиней, яка дорівнює в даний час до 476 тис.голів. В загальному обсязі реалізації худоби та птиці на забій, свині займають 88%.

В області працюють 53 сільськогосподарських підприємств, які займаються розведенням свиней. Слід зазначити роботу крупних свинокомплексів таких як ПрАТ «АПК ІНВЕСТ» Покровського району, де утримується більш 240 тис.голів  та ПрАТ « Бахмутский Аграрный Союз» Бахмутського району (93 тис.голів). Підприємства працюють по вертикально-інтегрованій структурі виробництва із замкнутим циклом: від вирощування сировини для виробництва комбікормів, вирощування свиней до виробництва м’яса та м’ясо-ковбасних виробів та реалізації продукції через власну торгову мережу.


Молочне скотарство

Молочне скотарство – одна з провідних галузей тваринництва області, яка забезпечує виробництво молочних продуктів в обсягах, які визначають якість харчування населення регіону. Характерною ризою галузі молочного скотарства Донецької області є те, що вона функціонує у надзвичайно широкому діапазоні від натурального виробництва в особистих селянських господарствах до сучасних спеціалізованих молочних підприємств. За останніми даними в господарствах населення виробляється до 58% загального валового виробництва молока.

В області працюють 40 сільськогосподарських підприємств, які займаються розведенням ВРХ молочного напряму продуктивності та 2 племінних репродуктора, які займаються м’ясним скотарством. Галузь молочного скотарства області представлена 11 племінними заводами та 7 племінними репродукторами, продуктивність корів в таких племінних заводах як ТОВ «Агрофірма Світанок», СТОВ «Агрофірма «Нива», філія «Павлівська» ТОВ «Агрофірма «Агротіс» Мар’їнського району досягає від 6500 до 7000 кг. Провідними породами в області залишаються українська червона молочна, українська чорно-ряба молочна, голштинська.

В області функціонують 7 доїльних залів, де виробництво молока ведеться за сучасними технологіями, в них вироблено біля 30% від загального обсягу молока сільськогосподарських підприємств області.


Птахівництво

В нашому регіоні працюють 13 підприємств галузі птахівництва, найбільша чисельність поголів’я птиці яєчного напряму продуктивності спостерігається в ТОВ «Маріупольська птахофабрика» Волноваського району та ТОВ «Слов’янська птиця» Слов’янського району від 310 до 360 тис.голів птиці.


Вівчарство

Серед інших регіонів по чисельності поголів’я овець область займає 8 місце. Одним із самих крупних підприємств області галузі вівчарства є ТОВ «Маріупольська птахофабрика» Волноваського району.


Конярство

В області на сьогоднішній день функціонують два кінних завода з розведення коней чистокровної верхової породи та новоолександрівської ваговозної породи, також один  племінний репродуктор з розведення тракененської породи коней.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pocket
Share on skype
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: