(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Розведення курей несучок в зимовий період

Потрібно зауважити, що зима в нашому краю не надто холодна, а цей сезон виявився зовсім теплим. Спосіб життя курей-несучок змінюється в зимовий період не тільки завдяки морозам, це пов’язано і з тим, що день стає коротшим.


Як несуться кури в зимовий час

Деякі птахівники висловлюють невдоволення з приводу того, що кури погано несуться в зимовий час. Ознайомившись з літературою по догляду за курми-несучками, ми застерігаємо, що в взимку птахи будуть гірше нестися. Це може відбуватися за рахунок зменшення тривалості світлового дня. Отже, з осені нами було прийнято рішення запастися яйцями на період зими, які чудово збереглися до лютого.

Тепер уже можна стверджувати, що в зимовий період кури несуться трохи менше. Якщо говорити про несучість окремих порід курок, то найбільше вона впала у Колумбіни. Курка взимку неслась 4-5 разів на тиждень, а влітку це відбувалося 6-7 разів. Кури породи Леггорн і Мара стали нестися приблизно 6 разів на тиждень, в літній час їх несучість становила 13 яєць в 2 тижні.

Несушка породи Браун (коричневого забарвлення) несеться також щодня, як і раніше, пропуск може становити 1 день на місяць. Неспроста кури цієї породи вважаються найкращими несучками. Напевно, невдоволення людей стосовно поганої несучості птахів в зимовий час пов’язано з триманням різних порід.

Щоб штучним чином збільшити несучість курей взимку, в курнику або на вигулі можна поставити денне освітлення. Даний метод не вважається таким вже правильним. Бажано, щоб кури жили в природних умовах, підкоряючись природним змінам. Коли на практиці було доведено, що кури несуться протягом всієї зими, і надлишки доводиться продавати або роздавати, стало зрозуміло, що ніяке додаткове освітлення курям не потрібно. На сім’ю, в якій 4 людини, чотирьох курей-несучок взимку цілком вистачає.

Як правильно годувати курей несучок взимку

У зимовий період крім звичайного харчування бройлерів і несучок, що складається з комбікорму й підгодівлі у вигляді овочів і зелені, потрібно неодмінно додати зернові. Зерно слід підсипати після обіду, до того як кури підуть до сну. Якщо вночі буде мороз, зерно потрібно давати обов’язково. Володіючи високою калорійністю, тому його вживання допомагає курям не замерзнути морозної ночі. Головний раціон повинен складатися з комбікорму, в якому є всі необхідні мінерали і вітаміни.

У морози слід також подбати про те, щоб вода в поїлках не вкривалася льодом. З цією метою поїлки варто утеплити, занести на ніч у приміщення курника.

Джерело

 

Facebook
Pocket
Email
Print