(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Стан посівів пшениці озимої на 12.12.2019

Перша декада грудня характеризувалася мінливою погодою з різкими перепадами температури повітря. Середня температура повітря на початку декади становила від 0 до 4°С тепла, у другій половині декади вона підвищилася до 1,9-5,0°C тепла.

За результатами обстежень, стан посівів озимини переважно добрий та задовільний.

Відомо, що посіви, що входять у зиму без розвиненого вузла кущіння і, як наслідок, вторинної кореневої системи, не встигають нагромадити потрібної кількості поживних речовин, що негативно позначається на рівні їх морозостійкості.

Значні коливання середньодобової температури повітря (від 0° – до 5° тепла) та опади, що спостерігались упродовж жовтня – листопада, створювали малосприятливі умови для загартування рослин перед входом в зиму.     

Підвищений температурний режим в денні часи  прогріває ґрунт, а в нічний період він слабко віддає тепло, що сприяє росту, розвитку рослин та появленню сходів в допустимо – пізні строки сівби.

Інтенсивність цих процесів залежить від попередника, його фону мінерального живлення, особливо від внесення під посів фосфорно – калійних добрив


Старший науковий співробітник сектору маркетингу
та економічних досліджень
Чугрій Г.А.

Facebook
Pocket
Email
Print