Представниками департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин облдержадміністрації за підтримки Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України здійснюється постійний моніторинг цінової ситуації на ринку мінеральних добрив України.
Моніторинг цін на 10.01.20 р.За останніми даними аналізу у 2019 році серед доволі значної кількості вітчизняних підприємств-виробників міндобрив, безпосередньо постачанням продукції займаються ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот»,
ПАТ «Азот», ПАТ «Рівнеазот», Одеський припортовий завод,
ПАТ «ДніпроАзот», а також ПрАТ «Дніпровський завод мінеральних добрив».
Багато вітчизняних хімічних підприємств призупинило виробництво мінеральних добрив передусім через високу її собівартість, зумовлену істотним подорожчанням вартості природного газу та інших складових компонентів.
Зокрема, останнім часом на ринку аміачної селітри відбулося певне коливання цінової ситуації. Станом на 10 січня 2020 року ціна на цей вид добрив склала 7,2 тис. грн/т, тоді як на аналогічну дату 2019 року вона була на рівні 11,3 тис. грн/т, тобто відбулося зниження ціни на 4,1 тис. грн./т (36,3%).
Також, значно знизилась ціна на карбамід (Черкаське ПАТ «Азот») та становить 8,0 тис. грн/т (станом на 10.01.2019 – 11,5 тис. грн/т); ціна на
КАС-32 становить 6,1 тис. грн/т (станом на 10.01.2019 – 9,5 тис. грн/т).
За інформацією експертів такі коливання відбуваються за рахунок зростання імпорту добрив та укріпленням на валютному ринку гривні відносно долара США та євро, внаслідок чого імпорт мінеральних добрив є більш вигідним та дозволяє знизити їх вартість.