Молочне скотарство — одна із стратегічних галузей тваринництва України, що визначає продовольчу безпеку держави, якість харчування населення, та має високий експортний потенціал. Галузь в області зазнає певних труднощів, до числа яких належить скорочення поголів’я тварин, відсутність стабільної кормової бази, незадовільний рівень селекційно-племінної роботи та технологічного забезпечення, недостатнє державне фінансування. Але завдяки впровадженню сучасних технологій виробництва тваринницької продукції, створенню сприятливих умов утримання молочної худоби, модернізації та раціональному використанню виробничих потужностей такі підприємства, як ТОВ Агрофірма  «Світанок», ТОВ «Агрофірма Агротіс», ПрАТ Екопрод», нарощують та зміцнюють свій виробничий потенціал. В поточному році вищезазначені підприємства планують отримати надій молока на корову до 8200 кг.

Досвід кращих молочних ферм України і зарубіжжя свідчить, що досягнути рівень генетичного потенціалу продуктивності корів 8000 — 10 000 кг молока за лактацію, можливо лише за умови застосування в господарствах сучасних технологічних рішень з правильного, науково обгрунтованого, інтенсивного вирощування ремонтного молодняку. Середньодобові  прирости молодняку ВРХ в цих підприємствах досягають до 1200 грамів.

Племінний молодняк великої рогатої худоби з високим генетичним потенціалом, який вирощується в у суб’єктах племінної справи у тваринництві Донецької області, користується великим попитом, як в нашій області, так і за її межами. Так з початку року племзаводами та племрепродукторами вже реалізовано понад 320 голів племінного молодняку ВРХ.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Facebook
Pocket
Email
Print

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: