(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Тваринництво

tvarinnitstvo-logo

Тваринництво

Галузь сільського господарства, яка забезпечує продовольчу безпеку нашого регіону. Це друга після рослинництва важлива галузь сільського господарства. Вона забезпечує населення цінними продуктами харчування — молоком, маслом, яйцями, а харчову промисловість — сировиною.


Свинарство

Галузь тваринництва Донецької області характеризується достатньо високим рівнем розвитку галузі свинарства, протягом останніх п’яти років регіон стабільно утримує І місце серед областей України по чисельності поголів’я свиней, яка дорівнює в даний час до 476 тис.голів. В загальному обсязі реалізації худоби та птиці на забій, свині займають 88%.

В області працюють 53 сільськогосподарських підприємств, які займаються розведенням свиней. Слід зазначити роботу крупних свинокомплексів таких як ПрАТ «АПК ІНВЕСТ» Покровського району, де утримується більш 240 тис.голів  та ПрАТ « Бахмутский Аграрный Союз» Бахмутського району (93 тис.голів). Підприємства працюють по вертикально-інтегрованій структурі виробництва із замкнутим циклом: від вирощування сировини для виробництва комбікормів, вирощування свиней до виробництва м’яса та м’ясо-ковбасних виробів та реалізації продукції через власну торгову мережу.


Молочне скотарство

Молочне скотарство – одна з провідних галузей тваринництва області, яка забезпечує виробництво молочних продуктів в обсягах, які визначають якість харчування населення регіону. Характерною ризою галузі молочного скотарства Донецької області є те, що вона функціонує у надзвичайно широкому діапазоні від натурального виробництва в особистих селянських господарствах до сучасних спеціалізованих молочних підприємств. За останніми даними в господарствах населення виробляється до 58% загального валового виробництва молока.

В області працюють 40 сільськогосподарських підприємств, які займаються розведенням ВРХ молочного напряму продуктивності та 2 племінних репродуктора, які займаються м’ясним скотарством. Галузь молочного скотарства області представлена 11 племінними заводами та 7 племінними репродукторами, продуктивність корів в таких племінних заводах як ТОВ «Агрофірма Світанок», СТОВ «Агрофірма «Нива», філія «Павлівська» ТОВ «Агрофірма «Агротіс» Мар’їнського району досягає від 6500 до 7000 кг. Провідними породами в області залишаються українська червона молочна, українська чорно-ряба молочна, голштинська.

В області функціонують 7 доїльних залів, де виробництво молока ведеться за сучасними технологіями, в них вироблено біля 30% від загального обсягу молока сільськогосподарських підприємств області.


Птахівництво

В нашому регіоні працюють 13 підприємств галузі птахівництва, найбільша чисельність поголів’я птиці яєчного напряму продуктивності спостерігається в ТОВ «Маріупольська птахофабрика» Волноваського району та ТОВ «Слов’янська птиця» Слов’янського району від 310 до 360 тис.голів птиці.


Вівчарство

Серед інших регіонів по чисельності поголів’я овець область займає 8 місце. Одним із самих крупних підприємств області галузі вівчарства є ТОВ «Маріупольська птахофабрика» Волноваського району.


Конярство

В області на сьогоднішній день функціонують два кінних завода з розведення коней чистокровної верхової породи та новоолександрівської ваговозної породи, також один  племінний репродуктор з розведення тракененської породи коней.


Останні записи

Facebook
Pocket
Email
Print

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: