Департаментом агропромислового комплексу та розвитку сільських територій облдержадміністрації разом зі спеціалістами галузі тваринництва племінних заводів та племінних репродукторів були підведені підсумки роботи суб’єктів племінної справи у тваринництві за І півріччя 2017 року.

Однією із провідних галузей тваринництва в області залишається молочне скотарство.

Галузь молочного скотарства області представлена 11 племінними заводами та 7 племінними репродукторами. Чисельність племінного поголів’я великої рогатої худоби складає 17,0 тис.голів (або на 1,7 тис.голів більш ніж у минулому році), в т.ч. корів 8,2 тис.голів (+900 голів), валове виробництво молока за І півріччя 2017 року становить 27,7 тис.тонн або 69% від загального виробництва по сільськогосподарських підприємствах Донецької області.

Провідними породами в області залишаються:

  • українська червона молочна, поголів’я великої рогатої худоби по області складає 9,4 тис.голів, в т.ч. корів 4,3 тис.голів, надій молока на корову – 3395 кг (по області цей показник дорівнює 2963 кг);
  • голштинська – поголів’я великої рогатої худоби – 3,7 тис.голів, в т.ч. корів -2,0 тис.голів, надій на корову -3356 кг;
  • українська чорно-ряба молочна – поголів’я великої рогатої худоби – 2,6 тис.голів, в т.ч. корів – 1,3 тис.голів, за цією породою одержано найбільшу продуктивність корів 3448 кг.

Найбільша продуктивність корів за І півріччя 2017 року спостерігається в таких племінних заводах та репродукторах як:

  • ТОВ «Агрофірма «Світанок» Мар’їнського району – 4208 кг по українській чорно-рябій молочній породі;
  • агроцех № 11 ДП «Ілліч-Агро-Донбас» Мангушського району – 3936 кг по голштинській породі;
  • ТОВ «Агрофірма «Світанок» Мар’їнського району – 3892 кг по українській червоній молочній породі;

Вихід телят на 100 корів у суб’єктів племінної справи галузі молочного скотарства складає у ТОВ «Нова Нива» Нікольського району – 49 голів, СТОВ «Валер’янівське» Волноваського району – 46 голів та у ТОВ «Малиновка» Нікольського району – 43 голови. Це найкращі показники по області.

За І півріччя 2017 року суб’єктами племінної справи галузі молочного скотарства реалізовано 115 голів племінного молодняку, реалізація племінних тварин є безпосередньою умовою здійснення своєї діяльності для племінних заводів та племінних репродукторів, з метою розповсюдження тварин з високими племінними якостями.

Слід зазначити, що ця робота проводиться лише в декількох господарствах області, а саме в ТОВ «Малиновка» Нікольського району, ТОВ «Агрофірма «Агротіс» філія «Павлівська» Мар’їнського району та ТОВ «Агрофірма «Агротіс» філія «Богоявленська» Мар’їнського району.

Племінний репродуктор Фермерське господарство «Хірлюк і К» Покровського району займається розведенням великої рогатої худоби м’ясного напряму продуктивності породи шароле французької селекції.

В області здійснюють свою діяльність два племінні заводи з розведення свиней породи велика біла, один племінний репродуктор з розведення свиней породи п’єтрен і дюрок.

В галузі птахівництва працює один племінний репродуктор ІІ порядку з розведення птиці, а саме ПРАТ «ДІАНІВСЬКА ПТАХОФАБРИКА» Волноваського району, яка займається розведенням кросів м’ясних курей «Кобб-500».

В Мар’їнському районі розташовано ФОП «Третьякова О.А.» – це племінний репродуктор з розведення овець романівської породи.

В області в даний час функціонують один кінний завод та один племінний репродуктор з розведення коней чистокровної верхової породи, один кінний завод новоолександрівської ваговозної породи, також один племінний репродуктор з розведення тракененської породи коней.

Facebook
Pocket
Email
Print
Scroll Up

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: