(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Підведення підсумків роботи суб’єктів племінної справи у тваринництві за І півріччя 2017 року по Донецькій області

Департаментом агропромислового комплексу та розвитку сільських територій облдержадміністрації разом зі спеціалістами галузі тваринництва племінних заводів та племінних репродукторів були підведені підсумки роботи суб’єктів племінної справи у тваринництві за І півріччя 2017 року.

Однією із провідних галузей тваринництва в області залишається молочне скотарство.

Галузь молочного скотарства області представлена 11 племінними заводами та 7 племінними репродукторами. Чисельність племінного поголів’я великої рогатої худоби складає 17,0 тис.голів (або на 1,7 тис.голів більш ніж у минулому році), в т.ч. корів 8,2 тис.голів (+900 голів), валове виробництво молока за І півріччя 2017 року становить 27,7 тис.тонн або 69% від загального виробництва по сільськогосподарських підприємствах Донецької області.

Провідними породами в області залишаються:

  • українська червона молочна, поголів’я великої рогатої худоби по області складає 9,4 тис.голів, в т.ч. корів 4,3 тис.голів, надій молока на корову – 3395 кг (по області цей показник дорівнює 2963 кг);
  • голштинська – поголів’я великої рогатої худоби – 3,7 тис.голів, в т.ч. корів -2,0 тис.голів, надій на корову -3356 кг;
  • українська чорно-ряба молочна – поголів’я великої рогатої худоби – 2,6 тис.голів, в т.ч. корів – 1,3 тис.голів, за цією породою одержано найбільшу продуктивність корів 3448 кг.

Найбільша продуктивність корів за І півріччя 2017 року спостерігається в таких племінних заводах та репродукторах як:

  • ТОВ «Агрофірма «Світанок» Мар’їнського району – 4208 кг по українській чорно-рябій молочній породі;
  • агроцех № 11 ДП «Ілліч-Агро-Донбас» Мангушського району – 3936 кг по голштинській породі;
  • ТОВ «Агрофірма «Світанок» Мар’їнського району – 3892 кг по українській червоній молочній породі;

Вихід телят на 100 корів у суб’єктів племінної справи галузі молочного скотарства складає у ТОВ «Нова Нива» Нікольського району – 49 голів, СТОВ «Валер’янівське» Волноваського району – 46 голів та у ТОВ «Малиновка» Нікольського району – 43 голови. Це найкращі показники по області.

За І півріччя 2017 року суб’єктами племінної справи галузі молочного скотарства реалізовано 115 голів племінного молодняку, реалізація племінних тварин є безпосередньою умовою здійснення своєї діяльності для племінних заводів та племінних репродукторів, з метою розповсюдження тварин з високими племінними якостями.

Слід зазначити, що ця робота проводиться лише в декількох господарствах області, а саме в ТОВ «Малиновка» Нікольського району, ТОВ «Агрофірма «Агротіс» філія «Павлівська» Мар’їнського району та ТОВ «Агрофірма «Агротіс» філія «Богоявленська» Мар’їнського району.

Племінний репродуктор Фермерське господарство «Хірлюк і К» Покровського району займається розведенням великої рогатої худоби м’ясного напряму продуктивності породи шароле французької селекції.

В області здійснюють свою діяльність два племінні заводи з розведення свиней породи велика біла, один племінний репродуктор з розведення свиней породи п’єтрен і дюрок.

В галузі птахівництва працює один племінний репродуктор ІІ порядку з розведення птиці, а саме ПРАТ «ДІАНІВСЬКА ПТАХОФАБРИКА» Волноваського району, яка займається розведенням кросів м’ясних курей «Кобб-500».

В Мар’їнському районі розташовано ФОП «Третьякова О.А.» – це племінний репродуктор з розведення овець романівської породи.

В області в даний час функціонують один кінний завод та один племінний репродуктор з розведення коней чистокровної верхової породи, один кінний завод новоолександрівської ваговозної породи, також один племінний репродуктор з розведення тракененської породи коней.

Facebook
Pocket
Email
Print