(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Стан озимих культур в І декаді лютого 2018 року

Зниження мінімальних температур повітря в нічні часи до -15-18ºС , що спостерігалися на початку ІІІ декади січня не мали негативного впливу на умови перезимівлі рослин, так як зниження температурного режиму проходило поступово (без різких коливань), а сніговий покрив не допускав різкого промерзання ґрунту.

Станом на 31.01.2018 року температура ґрунту на глибині залягання вузла кущення не опускалася нижче 0 –(- 2,5ºС), тоді як критична температура вимерзання на даний період становить -12-15ºС.

Наукові установи та товаровиробники провели аналіз стану життєдіяльності рослин озимих культур станом на 25 січня. Результати аналізу показали, що озимі культури мають великий відсоток життєздатності (85- 95%) в залежності від строку сівби, сорту, розвитку рослин з осені, удобреності фону та інших факторів.

Погодно-кліматичні умови, що складаються на теперішній час ( позитивні + 3+5ºС в денні часи, мінусові – 3-8ºС у вечірні), схід снігового покриву призведуть до ускладнення перезимівлі озимих культур. Велика ймовірність утворення притертої крижаної кірки на полях. Такі погодні умови негативно позначаються на посівах озимого ячменю, ріпаку, та ослаблених рослинах озимої пшениці.

В лютому місяці всі посіви озимих вже більш уразливі до морозів у зв’язку зі зменшенням запасних речовин у рослинах і у разі різкого зниження температурних показників повітря і ґрунту та відсутності снігового покриву на полях, озимі можуть зазнати пошкодження та часткового зрідження.


ст. н. співробітник Донецької державної
сільськогосподарської дослідної станції

Національної академії аграрних наук України, к.с.-г. н
К.Ф.Кандаурова

Facebook
Pocket
Email
Print

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: