(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

На засіданні колегії обговорили важливі питання агропромисловго комплексу

Колегия18 серпня 2016 року в м. Краматорську відбулося чергове засідання колегії Донецької облдержадміністрації.

На засіданні колегії підіймались важливі питання, такі як робота міст і районів над інфраструктурними проектами регіонального розвитку «Створення містобудівного кадастру в Донецькій області» та  серед іншого розглядалися питання роботи агропромислового комплексу щодо підсумків збирання врожаю ранніх зернових культур та організації підготовки до проведення осіннього комплексу польових робіт у 2016 році.

Із доповіддю щодо зазначеного питання виступив в.о. директора департаменту розвитку сільської місцевості, впровадження реформ та АПК облдержадміністрації Дзигім О.В.

Дзигімом О.В. було зазначено, що протягом поточного року аграріями Донецької області продовжено проведення роботи щодо розвитку галузі зерновиробництва та забезпечення продовольчої безпеки регіону.

За даними оперативного моніторингу під урожай 2016 з всіх категоріях господарств Донецької області сформована структура посівних площ зернових культур на площі 549,7 тис. га, що становить 49,7 % від ріллі. Уточнена площа ранніх зернових і зернобобових культур до збирання становила – 457,8 тис. га.

З метою якісного проведення сільськогосподарських робіт господарствами області за 7 місяців поточного року було придбано 162 одиниці сільськогосподарської техніки на загальну суму 195 млн. грн., у тому числі: зернозбиральних комбайнів – 13 одиниць (на загальну суму 50 млн. грн.).

До роботи по збиранню ранніх зернових та зернобобових культур урожаю 2016 року в сільськогосподарських підприємствах було підготовлено 1127 одиниць зернозбиральних комбайнів, а також 443 рядкові жниварки.

На сьогодні сільгоспідприємства області вже завершили збирання врожаю ранніх зернових і зернобобових культур. Станом на 18 серпня 2016 року по всіх категоріях господарств ранні зернові та зернобобові культури зібрано на 100 % площі, намолочено зерна в обсязі 1 млн. 592 тисяч тонн при врожайності 34,8 ц/га, що на 313 тис. тонн більше, ніж було зібрано в минулому році і отримано на 5 центнерів вище врожайність. Згідно з рейтингом серед восьми областей степової зони Донецька область зайняла 3-е місце.

У цьому році також організовано прибирання врожаю пізніх зернових культур. За попередніми розрахунками очікуваний валовий збір  зерна по всіх категоріях господарств області складе 1 млн. 800  тис. тонн.

Для створення надійного фундаменту під урожай 2017 року та забезпечення продовольчої безпеки регіону необхідно по всіх категоріях господарств області провести сівбу озимих культур на зерно та зелений корм на площі – 329,8 тис. га.

Роботи з підготовки ґрунту насіннєвого матеріалу накопичення мінеральних добрив вже ведуться. Добрив накопичено 4,3 тис. тонн або 43,8 % до заявки.

Були зазначені наступні проблемні питання, вирішення яких могло б позитивно вплинути на розвитку аграрного сектора економіки в подальшому:

  • Не прийнято рішення щодо вилучення земельних ділянок сільгосппризначення для цілей національної безпеки і оборони, не визначений правовий статус цих земель;
  • З метою недопущення фактів несанкціонованих підпалів стерні та сухої рослинності пропонується створити постійно діючу обласну (міжвідомчу) комісію (робочу групу) з визначення збитків, завданих навколишньому природному середовищу та ґрунту, з метою залучення землевласників і землекористувачів до відповідальності за протиправні дії на землях сільськогосподарського призначення.

“Найважливіше питання – це підрив техніки, загибель і поранення людей”
З метою забезпечення безпеки людей і техніки при виконанні польових робіт необхідна більш тісна співпраця із структурними підрозділами МНС і ВСУ

Також, слід зазначити, що протягом поточного року департамент спільно з продовольчо – сільськогосподарською організацією ООН розробив і запропонував до розгляду районам програму розвитку і фінансування малого і середнього бізнесу не селі.

[gview file=”http://www.www.agro.dn.gov.ua/wp-content/uploads/2016/08/Kolegiya-APK.pdf” height=”600px” width=”1200px” save=”1″]

Facebook
Pocket
Email
Print