(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Адаптація українського законодавства до європейського відкриє можливість експорту свинини на ринки ЄС

Для експорту української свинини на європейські ринки потрібно адаптувати вітчизняне законодавство до європейського.

Про це йшлося на засіданні робочої групи з питань розвитку м’ясної галузі під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького, в якому взяли участь т. в. о. голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Ольга Шевченко та представники агробізнесу.

«Для відкриття європейського ринку для експорту свинини необхідна адаптація українського законодавства до європейського. За нашої ініціативи з липня 2022 року відновлені переговори з ЄС щодо перевірки українського законодавства на предмет відповідності нормам і стандартам  європейського», – зазначив Тарас Висоцький.

Крім того, учасники наради обговорили питання вакцинації проти африканської чуми свиней. Поки жодна з країн світу не зареєструвала вакцину проти цієї хвороби, наразі тривають випробування в деяких країнах. В травні відбудеться генеральна сесія Асамблеї делегатів Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин, яка встановлює правила міжнародної торгівлі  і правила вакцинації, де братиме участь і Україна. На сесії будуть представлені результати тестувань вакцин проти АЧС і винесено їх на загальне обговорення.

Довідково. В Україні в 2022 році офіційно зареєстровано 7 випадків АЧС, фактична цифра може бути більшою. З липня 2022 року вакцина проти АЧС, розроблена компанією AVAC Vietnam, проходила випробування у В’єтнамі. Згідно зі звітами, наприкінці грудня 2022 року В’єтнамське акціонерне товариство AVAC вакцинувало від АЧС 1800 свиней на 13 фермах. Результати відбору показали, що 94,4% відповідали вимогам щодо імунітету.  У лютому 2023 року оголошено про комерційне використання вакцин проти АЧС.

Джерело

Facebook
Pocket
Email
Print