Аграрії, які постраждали від посухи, мають до 20 лютого 2021 року подати відповідні документи, щоб їм не нарахували ПДВ

Заступниця голови ВАР з питань податкової політики Ольга Богданова провела вебінар на тему «Підтвердження господарської діяльності для уникнення нарахування «умовного» ПДВ при загибелі врожаю через отримання сертифікату ТПП про обставини непереборної сили».

Зразки документів, представлені Ольгою Богдановою під час вебінару, ви можете завантажити за посиланням

Захід відбувся за ініціативи ВАР та Торгово промислової Палати України під патронатом заступниці Міністра фінансів України Світлани Воробей та заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тараса Висоцького. До вебінару доєднались регіональні ТПП та обласні державні адміністрації.

Заступник Міністра Мінекономрозвитку Тарас Висоцький подякував усім, хто долучився до організації події та зазначив, що до 90% питань знімаються через просвітництво та обмін досвідом.

Аграрії, які постраждали від посухи, мають до 20 лютого 2021 року подати відповідні документи, щоб їм не нарахували ПДВ

Ольга Богданова наголосила, що українські аграрії цього року суттєво постраждали від посухи і через загибель урожаю мають низку проблем

 «Агровиробники мають один ризик з боку державної фіскальної служби, яка у випадку негосподарського використання активів, що були придбані з ПДВ, намагається нарахувати умовні податкові зобов’язання. А з іншого боку, є аграрії, які у зв’язку з тим, що недоотримали урожай і дохід від продажу власно вирощеної продукції більше 75% від загального обсягу – у них є ризик втрати 4 групи єдиного податку. Ми вирішили об’єднати ці два питання, адже і в першому, і в другому випадку для уникнення ризиків потрібно зібрати однаковий пакет документів», – зазначила Ольга Богданова. 

Так, за словами експертки, не буде умовного нарахування ПДВ, якщо аграрії доведуть, що форс-мажорні обставини є господарською діяльністю і це буде підтверджено сертифікатом ТПП. Також, щоб не втратити 4 групу єдиного податку Податковим Кодексом передбачена пряма норма 298.8.4, в якій говориться: якщо аграрій разом з декларацією по єдиному податку до 20 лютого 2021 року подасть до ДФС рішення обласної ради про наявність обставин непереборної сили, то навіть якщо не буде дотримано критерію 75%, буде  збережено 4 група єдиного податку.

Зокрема для отримання сертифікату ТПП та  рішення обласної ради, агропідприємство має подати наступні документи:  

  1. Наказ про створення комісії з обстеження посівів та фіксування площі, на якій сталась загибель урожаю
  2. Акт обстеження з включенням представників місцевих рад чи державних адміністрацій. Важливо, щоб чітко була зазначена причина загибелі урожаїв. Якщо це через погодні умови, то обовязково має бути посилання на інформацію, зазначена у довідці Гідрометцентру про погодні умови. 
  3. Копія розпорядження голови РДА про створення комісії щодо обстеження таких полів
  4. Протокол засідання обласної/районної комісії ДСНС або експертний висновок щодо класифікації ситуації, що склалась на території господарства
  5. Статистична звітність про співвідношення зібраного та постраждалого урожаю
  6. Фото-, відеозйома полів, де загину урожай
  7. Наказ керівника підприємства відповідно до результатів обстеження полів щодо списання урожаю, персівання, використання під сидерати тощо

Практичні поради щодо того, як оформити пакет документів розглянули на прикладі одного з підприємств ВАР.

Директорка Дирекції правового забезпечення діяльності ТПП Алла Нестеренко детально зупинилась на тому, яка процедура отримання сертифікату ТПП про форс-мажорні обставини та пояснила, які для цього потрібні документи.  Зокрема, якщо говорити про мінімальний набір, то це мають бути акти обстеження полів, довідка Гідрометцентру яка видається конкретному господарству та протоколи рішення райдержадміністрацій щодо надзвичайної ситуації.

Зразки документів, представлені Ольгою Богдановою під час вебінару, ви можете завантажити за посиланням.

Джерело: www.agrojob.com.ua
Всеукраїнська Аграрна Рада

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Facebook
Pocket
Email
Print
Scroll Up

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: