(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Чим може український агробізнес зацікавити іноземних інвесторів

Агробізнес в Україні вже добре розвинений

Ось лише кілька фактів:

  • виробництво сільгосппродукції становить майже 12% ВВП;
  • 70% території України – таку площу використовують під сільськогосподарські потреби;
  • 42% від загального обсягу експорту – продукція АПК;
  • з вирощуванню та експорту багатьох культур Україна займає лідируючі місця в світі.

 

результати українського сільського господарства

Ці цифри доводять, що розвивати сільське господарство і будувати на ньому бізнес в Україні легко. Звичайно, конкуренти вже є, при тому сильні. Але все-таки будувати будь-який бізнес в країні, яка до нього абсолютно неготова, незрівнянно складніше, ніж в країні, де такий бізнес вже існує – це стосується будь-якої індустрії, не тільки агро. А сильні конкуренти – це драйвер зростання, а не перешкода йому.

українські агрохолдинги

Найбільші українські агрохолдинги – конкуренти (або компаньйони) іноземним інвесторам.

Азія і ЄС – основні торговельні партнери України

Так, саме в такому порядку, спочатку Азія, а потім ЄС.

імпортери української агропродукції

Україна реально пощастило з розташуванням на карті світу – це не просто типові слова з агіток політиків, а реальність. ЄС – великий, вимогливий (і це добре) і наповнений заможними покупцями ринок. Азія – швидко розвивається регіон з ще більшим населенням. Всіх їх необхідно годувати.

Експортувати продукцію на обидва ринки з України зручно, особливо в ЄС. Заборона на транзит через територію РФ створює перешкоди тим, хто хоче продавати в Азію, але зараз Україна це рішення оскаржує . У доступному для огляду майбутньому воно буде скасовано – не добровільно, так на вимогу СОТ. Або після перемоги над Росією 🙂

В Україні все росте

Ти напевно чув приказку про те, що в Україні такі родючі чорноземи, що хоч палицю ткнути в землю – і та проросте. Але це лише одна причина того, що врожайність в Україні зростає.

Друга – наші аграрії розсмакували смак агротехнологій. Україна довго відставала від Заходу в застосуванні підходів точного землеробства та інших IT-рішень, але тепер ситуація змінюється , аграрна галузь – одна з найбільш сприйнятливих до інновацій. А іноземні інвестори приносять з собою, крім грошей, ще й технології. Так що очевидно, що ефективність агробізнесу в Україні буде зростати.

врожайність в Україні

Серйозний викликом для аграріїв в найближчі роки і навіть десятиліття буде зміна клімату. Здається, що не має людини який ще не зрозумів, що глобальне потепління дійсно існує.

світ після глобального потепління Яким буде світ після глобального потепління

Але потепління не цікавить, і воно перетворить величезну територію України в пустелю. Але ж Ізраїль теж знаходиться посеред пустелі, і теж воює з сусідами. Але сільське господарство там розвинене відмінно.


businessviews.com.ua

Facebook
Pocket
Email
Print