Агробізнес в Україні вже добре розвинений
Ось лише кілька фактів:
- виробництво сільгосппродукції становить майже 12% ВВП;
- 70% території України – таку площу використовують під сільськогосподарські потреби;
- 42% від загального обсягу експорту – продукція АПК;
- з вирощуванню та експорту багатьох культур Україна займає лідируючі місця в світі.
Ці цифри доводять, що розвивати сільське господарство і будувати на ньому бізнес в Україні легко. Звичайно, конкуренти вже є, при тому сильні. Але все-таки будувати будь-який бізнес в країні, яка до нього абсолютно неготова, незрівнянно складніше, ніж в країні, де такий бізнес вже існує – це стосується будь-якої індустрії, не тільки агро. А сильні конкуренти – це драйвер зростання, а не перешкода йому.
Найбільші українські агрохолдинги – конкуренти (або компаньйони) іноземним інвесторам.
Азія і ЄС – основні торговельні партнери України
Так, саме в такому порядку, спочатку Азія, а потім ЄС.
Україна реально пощастило з розташуванням на карті світу – це не просто типові слова з агіток політиків, а реальність. ЄС – великий, вимогливий (і це добре) і наповнений заможними покупцями ринок. Азія – швидко розвивається регіон з ще більшим населенням. Всіх їх необхідно годувати.
Експортувати продукцію на обидва ринки з України зручно, особливо в ЄС. Заборона на транзит через територію РФ створює перешкоди тим, хто хоче продавати в Азію, але зараз Україна це рішення оскаржує . У доступному для огляду майбутньому воно буде скасовано – не добровільно, так на вимогу СОТ. Або після перемоги над Росією 🙂
В Україні все росте
Ти напевно чув приказку про те, що в Україні такі родючі чорноземи, що хоч палицю ткнути в землю – і та проросте. Але це лише одна причина того, що врожайність в Україні зростає.
Друга – наші аграрії розсмакували смак агротехнологій. Україна довго відставала від Заходу в застосуванні підходів точного землеробства та інших IT-рішень, але тепер ситуація змінюється , аграрна галузь – одна з найбільш сприйнятливих до інновацій. А іноземні інвестори приносять з собою, крім грошей, ще й технології. Так що очевидно, що ефективність агробізнесу в Україні буде зростати.
Серйозний викликом для аграріїв в найближчі роки і навіть десятиліття буде зміна клімату. Здається, що не має людини який ще не зрозумів, що глобальне потепління дійсно існує.
Яким буде світ після глобального потепління
Але потепління не цікавить, і воно перетворить величезну територію України в пустелю. Але ж Ізраїль теж знаходиться посеред пустелі, і теж воює з сусідами. Але сільське господарство там розвинене відмінно.
businessviews.com.ua