Депутати хочуть створити умови для розвитку сімейного фермерства

Депутати хочуть створити умови для розвитку сімейного фермерства

На порталі ВРУ за № 6490 зареєстровано законопроект, який надасть можливість перебувати на 4-й групі єдиного податку фізособам-підприємцям. Так, дія пп. 4 п. 291.4 ПКУ поширюватиметься на ФОПів, які займаються виробництвом сільськогосподарської продукції та/або розведенням, вирощуванням і виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках і водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у тому числі власно виробленої сировини на давальницьких умовах, та здійснюють операції з її постачання (у тому числі й через власні пункти роздрібної торгівлі) (усі коди груп 01.1–01.6, 10.1–10.9, клас 03.22 групи 03.2 КВЕД ДК 009:2010), за умови відповідності сукупності таких критеріїв:

  1. Провадять виробничу діяльність винятково в межах адміністративного району за місцем своєї реєстрації;
  2. Обсяг доходу протягом календарного року не перевищує 1,5 млн грн;
  3. Площа наявних сільськогосподарських угідь і/або земель водного фонду у власності й/або користуванні не перевищує 20 га;
  4. Не використовують працю найманих працівників, окрім членів своєї сім’ї відповідно до ст. 3 СКУ та випадків тимчасового залучення фізичних осіб на умовах строкового трудового договору для виконання сезонних й окремих робіт, які безпосередньо пов’язані з діяльністю такої фізичної особи — підприємця та потребують спеціальних знань або навичок, — при цьому середньорічна чисельність таких осіб одночасно не перевищує 10-ти осіб.

Водночас законопроектом пропонується створити сприятливі умови для розвитку ФОПів-фермерів. Так, на них не поширюватиметься порядок визначення доходів та їх склад для платників єдиного податку (відповідно до ст. 292 ПКУ), та запровадять мораторій на перевірки до 1 січня 2028 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on pocket
Share on skype
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: