(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними

Постановою Кабінету Міністрів України від 15.07.2005 № 587 (із змінами) затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства, яким визначено механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою КПКВК 2801350 «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними».

Бюджетні кошти надаються суб’єктам господарювання, які займаються виноградарством, садівництвом і хмелярством, для часткової компенсації вартості (без урахування сум ПДВ) будівництва, придбаних основних засобів і товарів, виконаних робіт та отриманих послуг у поточному бюджетному році за напрямками:

1) проведення робіт із закладення насаджень, догляду за ними до вступу у плодоношення;

2) придбання садивного матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю;

3) будівництво холодильників з регульованим газовим середовищем для зберігання столових сортів винограду та плодів власного виробництва, а також придбання ліній товарної обробки плодів;

4) будівництво розсадницькими господарствами лабораторних комплексів для виробництва безвірусного садивного матеріалу;

5) придбання механізмів та техніки для проведення технологічних операцій у виноградарстві, садівництві та хмелярстві і нового обладнання для сублімаційного висушування фруктів.

Бюджетні кошти також спрямовуються на погашення бюджетної кредиторської заборгованості, зареєстрованої в органах Казначейства.

Також повідомляємо, що у 2019 році, відповідно до наказу Мінагрополітики України від 28.01.2019 № 24 «Про визначення напрямів державної підтримки розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства на 2019 рік» фінансування за вищевказаною бюджетною програмою буде здійснюватися за напрямками:

1) придбання садивного матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю;

2) будівництво холодильників з регульованим газовим середовищем та об’єктів із заморожування плодово-ягідної продукції, придбання ліній товарної обробки плодів, обладнання для сублімаційного висушування фруктів.

Згідно паспорту бюджетної програми на 2019 рік Міністерства аграрної політики та продовольства України за КПКВК 2801350 «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними», затвердженого наказом Мінагрополітики України від 13.03.2019 № 135, на ці цілі передбачено виділення коштів з державного бюджету на загальну суму 400 млн. грн.

З більш детальною інформацією щодо державної підтримки галузі садівництва, виноградарства і хмелярства можна ознайомитися на сайті Мінагрополітики України за посиланням: http://minagro.gov.ua/uk/support_apk.

Facebook
Pocket
Email
Print