(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

До відома суб’єктів господарювання усіх форм власності, які планують застосування, зберігання та торгівлю пестицидами

З метою запобігання порушення технологічних та санітарних вимог при застосуванні пестицидів і агрохімікатів, попередження негативних наслідків для населення та навколишнього середовища Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області інформує суб’єкти господарювання, сільськогосподарські підприємства усіх форм власності та установи, які планують використовувати пестициди та агрохімікати, що згідно ст. 11 Закону України «Про пестициди і агрохімікати» та ст.18 Закону України «Про захист рослин» підприємства, установи, організації усіх форм власності та громадяни зобов’язані  допускати до робіт, пов’язаних із транспортуванням, зберіганням, застосуванням засобів захисту рослин, їх торгівлею, лише осіб, які пройшли  спеціальну підготовку та мають на те відповідне посвідчення і допуск, що видаються спеціально уповноваженими органами виконавчої влади у сфері захисту рослин – щороку. Допуск (посвідчення) видається безкоштовно. Підставою для видачи допуску,  згідно постанови КМУ № 746 від 18 вересня 1995 року « Про затвердження порядку одержання допуску (посвідчення) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами» є посвідчення про проходження спеціальної підготовки з питань безпечного виконання роботи з пестицидами та агрохімікатами та медична книжка (додаток 3 постанови) з висновком медичної комісії про відсутність протипоказань за станом здоров’я.

Особи, діяльність яких пов’язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, повинні мати при собі під час виконання роботи допуск, медичну книжку і наряд на виконання такої роботи і пред’являти їх на вимогу представників державного нагляду та відомчого контролю.  Виконання робіт з пестицидами і агрохімікатами особами, які не мають допуску – ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ!!!  Допущення  до роботи з пестицидами осіб, які не мають допуску є порушенням ЗУ «Про захист рослин». Згідно ст. 21 порушення законодавства про захист рослин тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законом. Відповідальність за порушення законодавства про захист рослин несуть особи, винні у не проходженні спеціальної підготовки та неотриманні відповідного допуску та посвідчення на право проведення робіт, пов’язаних з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею засобами захисту рослин.
Всі роботи з пестицидами повинні проводитись з дотриманням санітарних вимог та техніки безпеки. Відповідальність за охорону праці і техніку безпеки при роботі з пестицидами покладається на керівників господарств і організацій, що їх застосовують.

З приводу питань стосовно отримання допуску (посвідчення) потрібно звертатися до
ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області за адресою м. Маріуполь,
вул. Гризодубової, 3., або письмово на електронну пошту info@dndpss.gov.ua , чи за телефоном  +38(0629) 51 20 41, або до інспектора, який закріплений за певним районом.


Управління фітосанітарної безпеки
ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області

Facebook
Pocket
Email
Print