(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

ДУ «Держґрунтохорона» розробляє рекомендації для відбору проб ґрунту з територій, що зазнали впливу бойових дій

12 квітня, відбулася нарада під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького за участю генерального директора державної установи «Інститут охорони ґрунтів України», доктора економічних наук, професора Юрія Зайцева, керівництва установи та керівників обласних філій.

Серед питань порядку денного було обговорено розроблення фахівцями Установи рекомендацій щодо відбору проб ґрунту з територій, що зазнали впливу бойових дій.

В основу проєкту рекомендацій покладено протоколи відбору зразків та досліджень ґрунтового покриву з місць бойових дій, які розроблено і впроваджено американськими та європейськими військовими інженерами і науковцями. В протоколах описано способи відбору зразків ґрунту на місцях ураження внаслідок мінометних та артилерійських  обстрілів, стрілецької зброї, знешкодження боєприпасів, детонації авіабомб.

У рекомендаціях наведено приклади мультиінкрементного відбору залежно від типу ураження території, а також розрахунки схем відбору зразків для місцевості з різними формами рельєфу.

Рекомендації містять дані щодо оптимальної кількості інкрементів для отримання збірної проби ґрунту залежно від використання інструментів відбору (кернів) різного діаметру.

Основною метою цих рекомендацій є правильність відбору ґрунтових зразків, отримання достовірних даних про стан навколишнього середовища, що дозволить прискорити розроблення програм рекультивації забруднених сільськогосподарських угідь.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Facebook
Pocket
Email
Print

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: