(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Експерти розробили рекомендації щодо відновлення правовстановлюючих документів

Експертна дискусія “Відновлення правовстановлюючих документів за відсутності доказів” привела до розробки Рекомендацій організатором заходу БФ “Право на захист”.

Серед Рекомендацій є запити до Міністерства юстиції України, в тому числі аудит наповнення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, оцифрування всіх архівів БТІ для електронної обробки та резервного копіювання та інтеграції ключових державних реєстрів.

Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України рекомендовано розширити перелік доказів законних прав володіння майном, які відсутні в правовстановлюючих документах.

Також пропонується провести інформаційно-роз’яснювальну кампанію щодо добровільної державної реєстрації прав на нерухоме майно, в тому числі для об’єктів, право власності на які виникло до 2013 року.

Пропонується переглянути зміни до статті 1221 Цивільного кодексу України, які обмежують сферу дії цієї новели територіями, які постраждали від збройної агресії Росії, а також оновити Порядок забезпечення евакуації, зберігання та знищення документів в умовах особливого періоду, з урахуванням повномасштабної збройної агресії Росії.

Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру взяти під особистий контроль питання відмови у державній реєстрації кадастровими реєстраторами земельних ділянок, які були надані у приватну власність сільськими, селищними, міськими Радами народних депутатів відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України No15-92 від 26 грудня 1992 року «Про приватизацію земельних ділянок».

Facebook
Pocket
Email
Print

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: