(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Керівництво департаменту взяло участь у обговоренні законопроєктів щодо ведення господарської діяльності на тимчасово окупованих територіях

22 березня керівництво департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин облдержадміністрації прийняло участь у обговоренні проєктів Законів «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» щодо особливостей діяльності на тимчасово окупованій території України» (реєстр. № 7646 від 08.08.2022) та «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення відповідальності за колабораційну діяльність» (реєстр. № 7647 від 08.08.2022).
Законом України від 03 березня 2022 року № 2108-IX Кримінальний кодекс України доповнено новою статтею 111-1, якою криміналізовано колабораційну діяльність та передбачено кримінальну відповідальність за передачу матеріальних ресурсів незаконним збройним чи воєнізованим формуванням, створеним на тимчасово окупованій території, та/або збройним чи воєнізованим формуванням держави-агресора, та/або провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
Законопроекти № 7646 та №7647, обговорення яких було ініційовано Мінагрополітики, покликані на виведення з-під заборони частини господарської діяльності, яка має провадитись для забезпечення життєдіяльності територій попри їх фактичну окупацію. Також передбачається, що не буде караною така діяльність, якщо вона не була добровільною, а здійснювалась під тиском окупаційних органів.
Прийняття законопроєктів дозволить безперешкодно забезпечувати життєдіяльність мешканців територій, які перебувають у фактичній окупації, та забезпечити реалізацію принципу правомірних очікувань суб’єктів господарювання, які діють на цих територіях.
Facebook
Pocket
Email
Print

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: