(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Круглий стіл на тему: «Розвиток меліорації земель та водного господарства на території Донецької області»

28 лютого 2019 року в приміщенні департаменту агропромислового комплексу та розвитку сільських територій облдержадміністрації відбулося засідання круглого столу на тему: «Розвиток меліорації земель та водного господарства на території Донецької області» під головуванням в.о. директора департаменту агропромислового комплексу та розвитку сільських територій облдержадміністрації Дзигіма О.В. та за участі голови Нікольської районної ради Мітько В.М.

У роботі круглого столу взяли участь представники Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів, Слов’янського та Маріупольського міжрайонних управлінь водного господарства, Донецької філії ДУ «Держгрунтохорона», Головного управління Держгеокадастру в Донецькій області, департаменту екології облдержадміністрації, управлінь (відділів) агропромислового розвитку Нікольської, Мангушської, Покровської, Добропільської, Мар’їнської, Слов’янської райдержадміністрацій та Лиманської об’єднаної територіальної громади, сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств області.

На даному заході були обговорені шляхи відновлення гідротехнічної меліорації земель, використання існуючих законодавчих механізмів залучення коштів державного, обласного та місцевих бюджетів для підтримки розвитку меліорації земель та водного господарства, питання реалізації заходів з регулювання русел річок Каратиш та Мокра Білосарайка, а також покращення технічного стану безхазяйних гідротехнічних споруд та визначення їх балансової належності, зокрема, із залученням представників органів місцевого самоврядування.

Крім того, учасників круглого столу було ознайомлено із станом реалізації у 2018 році завдань і заходів комплексної програми економічного розвитку сільських територій Донецької області на 2018-2020 роки у сфері меліорації земель та водного господарства.

Також було наголошено на необхідності розробки проекту обласної комплексної програми розвитку меліорації земель та водного господарства, визначення пріоритетних напрямків з реконструкції міжгосподарських та внутрішньогосподарських меліоративних систем, джерел їх фінансування, зокрема, з урахуванням принципів державно-приватного партнерства.

Після обговорення учасники круглого столу зійшлися на думці про необхідність підготовки місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, а також суб’єктами господарювання пропозицій щодо шляхів поліпшення технічного стану основних меліоративних фондів, впровадження на території області пілотних проектів з реконструкції внутрішньогосподарських меліоративних систем, оновлення дощувальної техніки та іригаційного обладнання, облаштування систем краплинного зрошення, а також проведення робіт з розчистки та регулювання русел річок.

Facebook
Pocket
Email
Print