(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Мінагрополітики, Держгеокадастр спільно з KSE презентували «Огляд стану земельних відносин в Україні»

30 серпня під час прес-конференції «Два місяці ринку землі – перші результати» відбулася презентація інформаційно-аналітичного бюлетеня «Огляд стану земельних відносин в Україні». Бюлетень створений спільними зусиллями Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру та Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки.

У прес-конференції взяли участь заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Дзьоба, перший заступник Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Анатолій Мірошниченко та доцент Київської школи економіки, керівник Центру досліджень продовольства та землекористування Олег Нів’євський.

Як зазначив заступник Міністра Тарас Дзьоба, міністерство наразі працює над створенням автоматизованого Моніторингу земельних відносин (за підтримки Світового банку та ЄС) – задля підвищення прозорості ринку землі.

«Мінагро підсилює цей напрямок роботи окремим аналітичним продуктом на базі Моніторингу – Огляд стану земельних відносин в Україні, як аналітичної платформи та детального висвітлення окремих важливих питань функціонування та реформування земельних відносин в Україні», – зазначив він.

Під час презентації керівник Центру досліджень продовольства та землекористування KSE Олег Нів’євський поділився аналітичними даними огляду із більш детальною аналітикою щодо цін купівлі-продажу земельних ділянок.

«Ціни угод купівлі-продажу – це дуже важлива інформація в рамках ринку землі. Чим більше ми знаємо про ціни на ринку, тим краще відбуваються угоди, і тим менше місця залишається для непрозорих речей. Законодавство передбачає норму про обов’язкову реєстрацію цін на земельні ділянки. Але наразі тільки 54% угод мають зафіксовану ціну в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно» – зазначив дослідник.

Бюлетень «Огляд стану земельних відносин в Україні» можна завантажити за  посиланням.

Facebook
Pocket
Email
Print