(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

На засіданні колегії розглянули звіт про хід виконання комплексної програми економічного розвитку сільських територій Донецької області на 2018-2020 роки

Під час засідання колегії Донецької облдержадміністрації 24 грудня 2020 року директор департаменту АПР та ЗВ ДОДА Артем Чаган доповів про хід виконання комплексної програми економічного розвитку сільських територій Донецької області на 2018-2020 роки.

Основні заходи Програми покликані на забезпечення розвитку рослинництва, тваринництва, харчової та переробної промисловості, земельних відносин, забезпечення продовольчої безпеки та підтримку агропромислового виробництва, зокрема, малого та середнього підприємництва, сільськогосподарської обслуговуючої кооперації та сімейного фермерства.

Донецька область посіла п’яте місце серед усіх регіонів України по індексу розвитку сільськогосподарського виробництва. Загальний індекс по області за 9 місяців 2020 року у порівнянні з 2019 роком склав майже 99%, що на 7% вище індексу по Україні.

Заходи з розвитку рослинництва профінансовано за рахунок коштів підприємств на суму 156 млн грн.

Заходи з розвитку тваринництва профінансовано в основному за рахунок коштів суб’єктів господарювання, на суму більш ніж 144 млн грн.

Заходи з розвитку харчової та переробної промисловості виконано на 196 млн грн.

Аграріями області придбано 231 одиницю нової техніки вітчизняного та іноземного виробництва на суму 262 млн грн.

За кошти обласного бюджету проведено нормативну грошову оцінку 68 населених пунктів Великоновосілківського та Мар’їнського районів, на суму 2,5 млн грн та заходи з інвентаризації земель водного фонду державної власності під 62 інвестиційно привабливим водним об’єктам області на суму 3,9 млн грн для подальшого продажу права оренди на них на аукціонах.

Слов’янською райдержадміністрацією за рахунок субвенції обласного бюджету та районного бюджету у сумі 4,0 млн грн проведено інвентаризацію земель водного фону та земель промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення на площі майже 3 тис. га.

У 2020 році суб’єктам господарювання нараховано 40 млн грн державної підтримки, яка розподілена за наступними напрямами:

  • 14 млн грн – часткова компенсація вартості техніки та обладнання вітчизняного виробництва;
  • 9,0 млн грн – часткова компенсація відсоткової ставки за кредитами на будівництво тваринницького приміщення;
  • 6,5 млн грн – відшкодування вартості закуплених племінних тварин;
  • 5,5 млн грн – спеціальна бюджетна дотація за наявні бджолосім’ї (649 пасічникам за 27,3 тис. бджолосімей);
  • 3 млн грн – фінансова підтримка розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства
  • 300 тис грн – бюджетна дотація 4-м фермерським господарствам за утримання від 5 корів.

У 2020 році надано фінансову підтримку з обласного бюджету 32 фізичним особам – власникам корів на суму 196 тис. грн шляхом часткового відшкодування вартості придбаних установок індивідуального доїння

 

Facebook
Pocket
Email
Print