(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

НАУКОВЦІ РАДЯТЬ: Стан озимих культур в І декаді березня 2018 року

Погодні умови ІІІ декади лютого – початку березня сприяли стану «спокою» рослин. Але повернення на територію регіону холодного фронту (26- 27.02 середньодобова температура повітря в середньому знижувалася до -11,3оС морозу, а температура на глибині залягання вузла кущіння озимої пшениці опустилася до -5,5оС морозу. Такі низькі температури протрималися не довго, і вже з перших чисел І декади березня помітно підвищилися (середньодобова до -4,9оС морозу), і на 2оС підвищилася температура на глибині залягання вузла кущення (на 1.03 вона склала – 3,5оС).

Погодні умови, що склалися в останні дні лютого місяця можуть частково призвести до незначного ураження рослин морозами, їх вегетативна маса може бути частково уражена, а окремі рослини можуть і загинути. Це можуть бути посіви, що мали слабкий розвиток з осені через низький агрофон та відсутність на полях снігового покриву.

Короткочасне зниження температури на глибині залягання вузла кущення не призведе до значного ушкодження рослин.

Згідно прогнозам агрометеорологів у І декаді березня збережуться морози до -3-4оС в нічні часи, в денні температури будуть позитивні до + 2-4оС тепла. Такі погодні умови сприятимуть інтенсивному таненню снігу і вода буде, в основному, збігати в низини і менше поглинатися грунтом, так як промерзання грунту сягає 15-20 см.

Тому основним питанням в ранньовесняний період для господарників буде збереження волого запасів грунту.

Посіви озимих культур при настанні позитивних температур 0-3оС вже вийдуть зі стану спокою і почнуть вегетувати. Їх стан виходу з зими необхідно проаналізувати через два тижні після відновлення весняної вегетації. Розвинені і добре перезимувавші рослини протягом цього часу вже дадуть слабкі ростки і появиться зелень на посівах. Через два тижні необхідно зробити повне обстеження посівів.

Для озимих культур дуже важливий весняний фактор виживання – поступове наростання позитивних температур. Дуже негативно позначиться на посівах озимих культур різке підвищення високих позитивних температур.


ст. н. співробітник Донецької державної
сільськогосподарської дослідної станції

Національної академії аграрних наук України, к.с.-г. н
К.Ф.Кандаурова

Facebook
Pocket
Email
Print

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: