(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

НАУКОВЦІ РАДЯТЬ: Стан озимих культур в ІІ декаді березня 2018 року

У ІІ декаді березня на територію регіону повертаються позитивні температури до + 12+ 150С тепла. Відновлення ростових процесів відбудеться, коли поверхня грунту прогріється до 0+30С тепла. Більш інтенсивний рост озимих культур відбудеться, коли позитивні температури стануть постійними, без коливань у денні та вечірні часи та середньо добова температура перевищить +50С.

Стан ураження посівів буде залежати від часу відновлення весняної вегетації та подальших погодних умов, що складатимуться в регіоні.

Якщо вже не буде повернення холодних фронтів, а  наростання позитивних температур буде поступовим, такі фактори будуть сприяти поступовому укоріненню рослин, відростанню добре розвиненої вегетативної маси.

Кращому росту та розвитку рослин озимих культур в такий період сприятимуть поживні речовини добрив, що було внесено по мерзло-талому грунту.

Якщо ж позитивні температури настануть у більш  пізні строки (ІІІ декада березня- початок квітня) і їх наростання буде відбуватися швидкими темпами, відновлення вегетації буде пізнім, у рослин буде відбуватися скорочення міжфазних періодів, буде менше часу на відростання кореневої системи, вегетативної маси.

Така ситуація сприяє швидкому проходженню рослин до формування генеративних органів. При цьому збільшується ймовірність різкого наростання температур, пересушення поверхні грунту, що не сприятиме відростанню уражених рослин і при таких погодних умовах збільшуються площі посівів для пересіву та підсіву.

Слід відзначити, що промерзання грунту у ІІІ декаді лютого становило до 20 см, тому вода від танення снігового покрису частково збіжить в низини.

Основним питанням в ранньовесняний період для господарників буде збереження волого запасів грунту.

Для озимих культур дуже важливий весняний фактор виживання – це поступове наростання позитивних температур. Дуже негативно позначиться на посівах озимих культур різке підвищення високих позитивних температур.


ст. н. співробітник Донецької державної
сільськогосподарської дослідної станції

Національної академії аграрних наук України, к.с.-г. н
К.Ф.Кандаурова

Facebook
Pocket
Email
Print