Стан справ у галузі рослинництва у Донецькій області (на 20.11.2017)

НАУКОВЦІ РАДЯТЬ: Стан озимих зернових в І декаді грудня, 2017 рік

Погодно – кліматичні умови І декади грудня сприяли подальшому розвитку всіх озимих посівів в регіоні. Короткочасне різке зниження температури повітря (до – 8-10 ºС морозу) притормозило інтенсивні ростові процеси рослин, але слабкі процеси життєдіяльності продовжуються.

Позитивні температури, що склалися на данний період не тільки сприяють продовженню вегетації рослин, але і позитивно впливають на розвиток мишовидних гризунів та розповсюдження їх на посівних площах.

Економічний поріг шкодочинності гризуна для регіону -5-6 колоній на гектарі. Але якщо зараз на полі налічується 3-4 колонії, то при сприятливих умовах перезимівлі та доброї кормової бази до весни таких колоній збільшиться вдвічі. Слід відзначити, що пошкодження рослин у ранньовесняний період, коли вони дуже вразливі, може привести до недобору врожаю до 35-40%.

На данний період доцільно провести обстеження посівних площ озимих культур на наявність колоній мишовидних гризунів, визначити їх чисельність та придбати засоби захисту для боротьби з ними. Розкидання приманок більш ефективне в зимовий період, коли добре видно колонії, чисельність гризуна і спостерігається слабка кормова база.


ст. н. співробітник Донецької державної
сільськогосподарської дослідної станції

Національної академії аграрних наук України, к.с.-г. н
К.Ф.Кандаурова

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on pocket
Share on skype
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: