(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

НАУКОВЦІ РАДЯТЬ: Стан озимих зернових в І декаді грудня, 2017 рік

Погодно – кліматичні умови І декади грудня сприяли подальшому розвитку всіх озимих посівів в регіоні. Короткочасне різке зниження температури повітря (до – 8-10 ºС морозу) притормозило інтенсивні ростові процеси рослин, але слабкі процеси життєдіяльності продовжуються.

Позитивні температури, що склалися на данний період не тільки сприяють продовженню вегетації рослин, але і позитивно впливають на розвиток мишовидних гризунів та розповсюдження їх на посівних площах.

Економічний поріг шкодочинності гризуна для регіону -5-6 колоній на гектарі. Але якщо зараз на полі налічується 3-4 колонії, то при сприятливих умовах перезимівлі та доброї кормової бази до весни таких колоній збільшиться вдвічі. Слід відзначити, що пошкодження рослин у ранньовесняний період, коли вони дуже вразливі, може привести до недобору врожаю до 35-40%.

На данний період доцільно провести обстеження посівних площ озимих культур на наявність колоній мишовидних гризунів, визначити їх чисельність та придбати засоби захисту для боротьби з ними. Розкидання приманок більш ефективне в зимовий період, коли добре видно колонії, чисельність гризуна і спостерігається слабка кормова база.


ст. н. співробітник Донецької державної
сільськогосподарської дослідної станції

Національної академії аграрних наук України, к.с.-г. н
К.Ф.Кандаурова

Facebook
Pocket
Email
Print

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: