НАУКОВЦІ РАДЯТЬ: Стан озимих зернових в ІІІ декаді листопада, 2017 рік.

НАУКОВЦІ РАДЯТЬ: Стан озимих зернових в ІІІ декаді листопада, 2017 рік.

Погодно- кліматичні умови ІІ декади листопада сприяли подальшому росту та розвитку всіх озимих посівів в регіоні. Температура повітря була вище норми на 2-3ºС і середньо декадна склала 5-6ºС, що вище аналогічного періоду минулого року на 4-5ºС. Сума опадів по області склала 1-6 мм (7-41%). Такі погодні умови сприяли подальшому росту та розвитку рослин.

Посіви оптимальних строків сівби увійдуть в зиму у фазі кущіння з 3-4 стеблинами та добре розвиненою кореневою системою. Вони набрали суму ефективних температур – 350-320ºС, що є оптимальним показником для регіону. Посіви пізніх строків та пізні сходи не добрали суму ефективних температур, що сказалося на їх рості та розвитку. Вони увійдуть в зимовий період ослабленими і подальший їх розвиток буде залежати від погодних умов зими та ранньовесняного періоду.

Похолодання, що розпочалося в ІІІ декаді листопаду, з морозами в нічні та денні часи сприяє проходженню етапів загартування рослин озимих культур.

Найвищу зимо- та морозостійкість рослини озимих культур формують через деякий час після припинення осінньої вегетації.

У зв’язку зі зниженням температурного режиму ростові процеси в рослинах призупиняються, пластичні речовини при цьому використовуються дуже економно.

Дивлячись на погодно- кліматичні умови регіону, можна констатувати, що припинення осінньої вегетації наступить 23-24 листопаду, що на місяць пізніше середньо багаторічного показника (18 жовтня).

Рослини припиняють осінню вегетацію. Рослини озимих йдуть на «спокій». Поняття «спокій» для озимих культур є відносним, так як постійно в цей період в рослинах проходять (дуже повільно) біохімічні процеси життєдіяльності – дихання, що забезпечують можливість в подальшому ріст та розвиток рослин.


ст. н. співробітник Донецької державної
сільськогосподарської дослідної станції

Національної академії аграрних наук України, к.с.-г. н
К.Ф.Кандаурова

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on pocket
Share on skype
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: