(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

НАУКОВЦІ РАДЯТЬ: Стан озимих зернових в ІІІ декаді листопада, 2017 рік.

Погодно- кліматичні умови ІІ декади листопада сприяли подальшому росту та розвитку всіх озимих посівів в регіоні. Температура повітря була вище норми на 2-3ºС і середньо декадна склала 5-6ºС, що вище аналогічного періоду минулого року на 4-5ºС. Сума опадів по області склала 1-6 мм (7-41%). Такі погодні умови сприяли подальшому росту та розвитку рослин.

Посіви оптимальних строків сівби увійдуть в зиму у фазі кущіння з 3-4 стеблинами та добре розвиненою кореневою системою. Вони набрали суму ефективних температур – 350-320ºС, що є оптимальним показником для регіону. Посіви пізніх строків та пізні сходи не добрали суму ефективних температур, що сказалося на їх рості та розвитку. Вони увійдуть в зимовий період ослабленими і подальший їх розвиток буде залежати від погодних умов зими та ранньовесняного періоду.

Похолодання, що розпочалося в ІІІ декаді листопаду, з морозами в нічні та денні часи сприяє проходженню етапів загартування рослин озимих культур.

Найвищу зимо- та морозостійкість рослини озимих культур формують через деякий час після припинення осінньої вегетації.

У зв’язку зі зниженням температурного режиму ростові процеси в рослинах призупиняються, пластичні речовини при цьому використовуються дуже економно.

Дивлячись на погодно- кліматичні умови регіону, можна констатувати, що припинення осінньої вегетації наступить 23-24 листопаду, що на місяць пізніше середньо багаторічного показника (18 жовтня).

Рослини припиняють осінню вегетацію. Рослини озимих йдуть на «спокій». Поняття «спокій» для озимих культур є відносним, так як постійно в цей період в рослинах проходять (дуже повільно) біохімічні процеси життєдіяльності – дихання, що забезпечують можливість в подальшому ріст та розвиток рослин.


ст. н. співробітник Донецької державної
сільськогосподарської дослідної станції

Національної академії аграрних наук України, к.с.-г. н
К.Ф.Кандаурова

Facebook
Pocket
Email
Print

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: