(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Науковці радять: умови перезимівлі озимих культур в ІІІ декаді січня 2018

Перезимівля рослин озимих культур в січні місяці проходить в несприятливих погодно – кліматичних умовах.

Морози в нічний період доби (до -5-8ºС) з кінця першої декади січня, а в подальшому зниження температури до -10- 12ºС в денні часи, відсутність снігового покриву призвели до промерзання ґрунту до 15-17см, та призупинення вегетаційних процесів у рослин озимих культур.

Випадання опадів у вигляді снігу в кінці ІІ – початку ІІІ декади січня ( сума опадів – 7-26 мм) утворили сніговий покрив висотою -10-16 см на всіх посівних площах області.

Короткочасне зниження мінімальних температур повітря в нічні часи до -15-18ºС , що спостерігаються на початку ІІІ декади січня не мають негативного впливу на умови перезимівлі рослин, так як зниження температурного режиму проходило поступово (без різких коливань), а сніговий покрив не допускав різкого промерзання ґрунту. Температура ґрунту на глибині залягання вузла кущення не опускалася нижче 0 – (-2,5ºС), тоді як критична температура вимерзання на даний період становить -12-15ºС.

Товаровиробникам слід провести аналіз стану життєдіяльності рослин озимих культур. Відбір монолітів в січні місяці необхідно було провести 25 січня, але при температурі повітря не нижче 12ºС морозу. Тому, при потеплінні необхідно провести відбір рослин (моноліти, прискорені методи) для аналізу життєдіяльності та ступеню ураження рослин морозами.


ст. н. співробітник Донецької державної
сільськогосподарської дослідної станції

Національної академії аграрних наук України, к.с.-г. н
К.Ф.Кандаурова

Facebook
Pocket
Email
Print