(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Огляд стану земельних відносин у січні

14 лютого 2022 року за участі першого заступника Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Анатолія Мірошниченка та експерта Центру досліджень продовольства та землекористування KSE Institute Романа Нейтера відбулась чергова онлайн-презентація «Огляд стану земельних відносин в Україні».

У випуску оновлені ключові показники ринку земель сільськогосподарського призначення, рейтинг регіонів за активністю ринку, а також регіональний розріз ціноутворення.

Під час заходу Анатолій Мірошниченко звернув увагу на низку позитивних змін які відбулись останнім часом.

Відбулося анонсоване вдосконалення алгоритму автоматизованої оцінки, що використовується відповідним модулем Фонду державного майна України для оцінки земельних ділянок та іншого нерухомого майна при вчиненні правочинів.

Раніше існувала проблема істотного завищення вартості окремих земельних ділянок. Наразі ця проблема вирішена, вдосконалено власне сам алгоритм оцінки, вже можна стверджувати, що оціночна вартість земельних ділянок вираховується коректно.

Крім того Фонд державного майна України запровадив постійний моніторинг якості даних про оцінку земельних ділянок, в тому числі і насамперед тих, які вносяться нотаріусами.

Разом з тим під час презентації обговорені питання:

  • Як змінився обсяг ринку земель та вартість земельної ділянки у січні порівняно з груднем 2021 року?
  • Який тип земельних угідь продається найактивніше і чому?
  • У чому причина січневого зниження обсягу ринку?
  • В якій області купують найбільше землі?

«Огляд стану земельних відносин в Україні» – щомісячний спільний продукт Міністерства аграрної політики та продовольства Україні, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру і Центру досліджень продовольства та землекористування KSE Institute.

Переглянути запис прямого ефіру можливо на сторінці Міністерства аграрної політики та продовольства України у Facebook.

Facebook
Pocket
Email
Print