(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Онлайн – семінар для представників територіальних громад області

У зв’язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин», яким змінено повноваження органів місцевого самоврядування та виконавчої влади щодо розпорядження землями та внесено низку змін до земельного законодавства, 8 червня 2021 року департаментом агропромислового розвитку та земельних відносин облдержадміністрації проведено онлайн-семінар для представників територіальних громад області, військово-цивільних адміністрацій та районних державних адміністрації області.

Участь у заході взяли понад 80 представників територіальних громад області, органів виконавчої влади.

Під час зустрічі висвітлені питання повноважень по розпорядженню землями, які перейшли до органів місцевого самоврядування, обговорено особливості переходу права комунальної власності на земельні ділянки, які сформовані та право держави на які зареєстровано в Державному реєстрі речових прав, та інші земельні ділянки та землі, не сформовані у земельні ділянки.

Приділялась увага  питанню земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної або комунальної власності, право оренди, емфітевзису якої виставляється на земельні торги, площа якої не може перевищувати 20 гектарів та питанню укладання додаткових угод про заміну сторони в договорах оренди водних об’єктів.

Також, обговорювалося питання змін до Закону України «Про землеустрій» стосовно видів документації із землеустрою, змін до порядку погодження та затвердження та складу цих документацій.

Окремо обговорювалось питання земельної ділянки, що надається громадянину в оренду для городництва, площа якої не може перевищувати 0,6 га.

Державний контроль за використанням та охороною земель буде здійснюватися виконавчими органами сільських, селищних, міських рад тільки у разі прийняття відповідною радою рішення про здійснення такого контролю. Крім того, зазначена норма вступить в дію з 26 травня 2022 року.

З представниками громад були обговорені шляхи вирішення проблемних питань, які виникають у зв’язку із набранням чинності Закону України «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин».

 

Facebook
Pocket
Email
Print