(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

ООН оголошує конкурс бізнес-грантів на сході України

Програма ООН із відновлення та розбудови миру за підтримки Європейського Союзу оголошує конкурс малих бізнес-грантів на відкриття, відновлення та розширення мікро, малих та середніх підприємств на підконтрольних уряду України територіях Луганської та Донецької областей, та в районах Запорізької області уздовж узбережжя Азовського моря.

Метою програми є відновлення та посилення ділової активності, зниження напруги на ринку праці та забезпечення розвитку секторів економіки, які є критично важливими для подальшого економічного розвитку регіону. Загальна сума грантового пулу, який буде розподілено протягом 2019-2020 років складає 2,48 млн євро.

Грантова програма для підтримки мікро, малого та середнього бізнесу впроваджується на сході України з 2015 року задля економічного відновлення областей, що постраждали від конфлікту, підвищенню рівня зайнятості та створенню необхідних джерел доходу для населення. В рамках програми у 2015-2018 роках було підтримано 649 бізнес-проекти та створено понад 3000 робочих місць.

З метою системного та сталого розвитку економіки цільових регіонів, грантова підтримка надаватиметься для реалізації бізнес-проектів в таких секторах:

1.      Виготовлення кераміки;

2.      Текстильна промисловість;

3.      Індустрія гостинності (в т. ч. готельно-ресторанний сектор, індустрія розваг та відпочинку);

4.      Виробництво харчових продуктів;

5.      Зернові та олійні культури;

6.      Молочні продукти та яловичина;

7.      Домашня птиця та яйця.

Додатково можуть бути підтримані грантові заявки, які мають відповідний зв’язок з пріоритетними секторами (наприклад, бізнес-план, спрямований на виробництво пакувальних матеріалів для гончарних виробів). Такі зв’язки повинні бути зазначені у бізнес-планах, поданих на конкурс.

Жінки та чоловіки в рівній мірі заохочуються до подання заявок на цей конкурс.

Гранти надаватимуться виключно для створення, відновлення та розширення мікро, малого та середнього бізнесу в межах цільових територій, а саме в підконтрольних Уряду України районах Луганської та Донецької областей та районах Запорізької області вздовж узбережжя Азовського моря (Бердянський, Приморський, Приазовський, Оріхівський, Гуляйпільський, Якимівський, Більмацький, Мелітопольський та Токмацький).

Бізнес-план, поданий на конкурс, повинен передбачати довгострокові перспективи отримання прибутку, містити реалістичні ринкові показники, демонструвати умови для самозайнятості заявниці/заявника та створення додаткових робочих місць, у тому числі для членів її/його сім’ї.

Максимальна сума одного гранту – до 6,500 євро в гривневому еквіваленті. Підприємці, які отримають грант, мають зробити власний внесок у реалізацію бізнес-плану (у грошовій чи іншій формі, наприклад, безоплатною працею, наданням обладнання, приміщення тощо) у розмірі не менше 25% від вартості проекту.

Грантові кошти мають бути використані відповідно до бізнес-проектів, поданих на конкурс, за наступними напрямами:

·         закупівля обладнання, необхідного для початку виробничої діяльності;

·         закупівля інструментів для початку надання послуг;

·         залучення додаткового персоналу для розширення бізнесу;

·         оренда офісних приміщень, платформ для надання послуг або виробничих майданчиків;

·         первісна закупівля сировини для виробництва продукції / надання послуг;

·         витрати на франчайзинг тощо.

Гранти не надаватимуться на реалізацію бізнес-планів, орієнтованих виключно на:

–          торгівлю та дистрибуцію, які не пов’язані ні з одним із пріоритетних ланцюгів вартості;

–          передачу виробничого обладнання, профінансованого за грантові кошти, в оренду третім особам одразу після його придбання.

Гранти надаються виключно повнолітнім, дієздатним та правоздатним громадянам України, що постійно проживають на цільових територіях. Не можуть одночасно претендувати на отримання гранту особи, які перебувають між собою у родинних зв’язках (наприклад, учасником конкурсу є одночасно чоловік та дружина, або батько й донька/син). У такому разі грант може бути надано лише одному члену родини.

Грантоотримувачі будуть зобов’язані впровадити свої бізнес-плани протягом 60 днів після отримання коштів, вести підприємницьку діяльність відповідно до параметрів бізнес-плану та законодавства України, та подавати звіти згідно умовам грантових угод. Процес впровадження ретельно контролюватиметься Програмою ООН із відновлення та розбудови миру.

Для участі в конкурсі бажаючі повинні:

і) заповнити онлайн заявку;

іі) надати підтвердження постійного місця проживання (паспорт та/чи довідку ВПО) на територіях Донецької та Луганської областей, що контролюються Урядом України, районів Запорізької та Донецької областей вздовж узбережжя  Азовського моря;

iіі) надати копію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду.

Більш детальна інформація про конкурс та його вимоги, рекомендації з підготовки бізнес-планів та інструкція з подачі онлайн заявки розміщені в Посібнику з підготовки та подання заявок на участь у конкурсі.

Кінцевий термін подання заявок: до 23:59 (за київським часом) 1 жовтня 2019 року.

Для отримання додаткової інформації щодо умов конкурсу та процедури подачі заявок запрошуємо звертатися до Творчого центру ТЦК електронною поштою info@ccc.kiev.ua, або за телефоном 0 (800) 406 411.

Для участі в конкурсі бажаючі повинні заповнити заявку і з необхідними додатками подати її ВИКЛЮЧНО з 23 вересня 2019 року через онлайн систему прийому заявок за посиланням www.grant.ccc-tck.org.uaЗаявка заповнюється і подається українською або російською мовами.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Адміністративну та організаційну підтримку грантового конкурсу забезпечує Благодійний фонд «Творчий центр ТЦК».

Facebook
Pocket
Email
Print