Оперативна інформація про стан посівів озимих культур під урожай 2018 року

Оперативна інформація про стан посівів озимих культур під урожай 2018 року

Під урожай 2018 року по всіх категоріях господарств Донецької області (за статистичними даними (форма № 29-сг) озимі культури посіяно на площі 365,5 тис. га (106,2% до прогнозу) (у 2016 році – 348,7 тис. га, 105,2% до прогнозу), в тому числі: озимі культури на зерно посіяно на площі – 342,4 тис. га (104,3% до прогнозу); озимий ріпак на зерно – 20,8 тис. га (144,8% до прогнозу).

Встановлено щотижневий моніторинг за станом перезимівлі рослин озимих культур під урожай 2018 року із залученням фахівців Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції НААН України.

За оперативними даними управлінь (відділів) агропромислового розвитку райдержадміністрацій та виконавчих органів міських рад сходи озимих культур на зерно по всіх категоріях господарств отримані на 100% посівних площ, або на площі 342,4 тис. га.

Із загальної площі озимих культур на зерно, на яких отримані сходи, посіви знаходяться в стані (на 18.01.2018):

  • доброму – 29,1% (99,6 тис. га);
  • задовільному – 48,0% (164,4 тис. га);
  • слабкому та зрідженому стані – 22,9% (78,4 тис. га).

Незвично теплі погодні умови спостерігалися в першій декаді січня 2018 року (середньо декадна температура повітря в регіоні склала 1,1ºС тепла (при нормі – 4,6ºС), що перевищило середньо багаторічний показник на 5,7ºС. При таких умовах продовжувалися процеси вегетації озимих культур.

Зниження температурних показників у другій декаді січня до -10ºС в нічні години та до  -3-5ºС в денні сприяли переходу озимих культур в стан анабіоза – глибокого призупинення ростових процесів з повільним використанням поживних речовин.

Науковці Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України рекомендують сільськогосподарським товаровиробникам спостерігати за станом озимих культур, їх життєздатністю протягом зими, особливо в другій її половині, щоб завчасно виявити площі зріджених або загиблих посівів. Проте, остаточне рішення про необхідність підсіву або пересіву слід приймати тільки після відновлення весняної вегетації, після ретельного визначення життєздатності рослин, інтенсивності відростання кореневої системи

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on pocket
Share on skype
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: