(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Озимі посіви в ІІІ декаді квітня 2018 року

Наростання позитивних температур з кінця ІІІ декади березня сприяли відновленню життєдіяльності рослин озимих культур, яке відзначено 30.03.2018, що на тиждень пізніше середньо багаторічного показника для регіону.

Контрасти температури в регіоні початку квітня, високі показники в денні часи (13-170С) та низькі вночі (0-30С ) не сприяли дружньому відростанню, росту та розвитку рослин озимих культур. Середні температурні показники в І декаді квітня перевищили середньо багаторічний показник на 3,80С і склали по області 150С при цьому, максимальна температура в першій декаді квітня досягала плюс 17-210 С на півдні та 22-230С – на півночі. Поверхня грунту прогрівалася до 34-410С. Судячи із наростання температури повітря та грунту, констатуємо, що періоду для адаптації рослин після перезимівлі та весняного кущіння – майже не було.

Обстеження посівів озимих культур 12-18 квітня в регіоні показало, що швидке наростання і утримання позитивних температур в квітні місяці, не сприяло продовженню фази кущення рослинами пізніх строків сівби, які з осені не достатньо розкущилися або були у фазі проростків.

Станом на 14-16 квітня всі посіви озимих зернових культур вступили у фазу – початок виходу в трубку.

Похолодання та опади у вигляді дощу, що пройшли в кінці ІІ та на початку ІІІ декади квітня в регіоні притормозять наростання вегетативної маси рослин та сприятимуть наростанню вузлової кореневої системи. В залежності від тривалості періоду знижених температур та опадів, можливе часткове відростання додаткових пагонів, що на частині рослин є в початковій фазі росту, які в подальшому можуть сформувати колос.

На данний період основне завдання товаровиробників – підживлення посівів озимих культур азотними добривами, регуляторами та стимуляторами росту. Це локальне підживлення сівалками, або обприскування посівів КАСом, карбамідом та іншими.

Доцільно у даний період в посівах озимих зернових культур провести захисні заходи проти одно- та багаторічних дводольних бур’янів. При досягненні критичного рівня ураження однією із комплексу основних поширених хвороб на посівах (борошниста роса, септоріоз, бура листова іржа та інші) за сприятливої для їх подальшого розвитку погоди використати фунгіциди.


ст. н. співробітник Донецької державної
сільськогосподарської дослідної станції

Національної академії аграрних наук України, к.с.-г. н
К.Ф.Кандаурова

Facebook
Pocket
Email
Print

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: