Стан галузі рослинництва (на 20.02.2017)

Озимі зернові кінця листопада – початку грудня, 2017 рік.

Зниження температурного режиму ІІІ декади листопада, особливо в нічні часи, призупинило інтенсивні процеси життєдіяльності рослин озимих культур і припинення осінньої вегетації було відмічено 23-24.11.2017. Але останніми днями декади морози послабшали і в регіон повернулися позитивні температури, що сприятимуть подальшої слабкої вегетації рослин та проходженню наступних періодів загартування.

Слід відзначити, що морози, які опускалися нижче мінус 6-8ºС, не пошкодили рослини озимих зернових, так як вони здебільшого були укриті сніговим покривом різної висоти. Сніг добрий утеплювач для рослин озимих культур. Так при температурі 8ºС морозу під покровом снігу 8-10 см температура становить всього -4ºС морозу, тобто сила морозу зменшується вдвічі. На добре розкущених посівах (2-4 стеблини/рослину) і міжряддям 15см – сила морозу зменшується (на 3-1ºС). При збільшенні ширини міжряддя посіву, морози не послаблюються, а грунт скоріше вихолоджується, і якщо рослини слабкі та не розкущені, на таких площах можливе вимерзання посівів.

Сніг на посівах озимих має значення і як засіб послаблення шкідливого впливу різкого коливання температур та захищає поля під час сильних вітрів від видування грунту.

В деяких районах області випали дощі на сніговий покрив, що призвело до утворення льодової кірки. Але вона на даний час не принесе шкоди посівам озимих культур.


старший науковий співробітник Донецької державної
сільськогосподарської дослідної станції
Національної академії аграрних наук України,
кандидат с.-г. наук

К.Ф.Кандаурова

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on pocket
Share on skype
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: