(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Підсумки роботи суб’єктів племінної справи у тваринництві Донецької області

Спеціалістами управління розвитку агропромислового виробництва та харчової і переробної промисловості департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин облдержадміністрації була здійснена робота щодо підведення підсумків роботи суб’єктів племінної справи у тваринництві Донецької області. В області здійснюють свою діяльність 24 суб’єкти племінної справи у тваринництві.

В галузі скотарства працюють 19 суб’єктів племінної справи у тваринництві, з них: у молочному скотарстві – 18 підприємств (11 племінних заводів та 7 племінних репродукторів).

Чисельність племінного поголів’я великої рогатої худоби – 13,0 тис.голів, в т.ч. корів – 6,5 тис.голів. Валове виробництво молока за 2019 рік становить 40,8 тис.тонн, або 65% від загального виробництва молока підприємств області.

Надій на корову у суб’єктів племінної справи галузі молочного скотарства – 6307 кг, що на 1142 кг більш ніж по сільськогосподарських підприємствах області (5165 кг).

Найбільша продуктивність корів за 2019 рік спостерігається в таких племінних заводах та репродукторах:

ТОВ «Агрофірма «Світанок» Мар’їнського району – 8320 кг по голштинській породі;

ТОВ «Агрофірма «Світанок» Мар’їнського району – 7620 кг по українській чорно-рябій молочній породі;

ДП «Ілліч-Агро-Донбас» агроцех №11 відділення Вільне Волноваського району – 7457 кг по українській червоній молочній породі.

В галузі м’ясного скотарства займається розведенням великої рогатої худоби м’ясного напряму продуктивності абердин-ангуської породи племінний завод СФГ «Верес» Слов’янського району.

Протягом останніх років регіон стабільно утримує перші місця серед областей України по чисельності поголів’я свиней, яка дорівнює в даний час по всіх категоріях господарств 459 тис.голів. В загальному обсязі реалізації худоби та птиці на забій, свині займають 87%.

В галузі свинарства здійснюють свою діяльність два суб’єкта племінної справи – це племінний завод з розведення великої білої породи свиней (ПрАТ «Бахмутский Аграрный Союз» Бахмутського району) та племінний репродуктор з розведення свиней породи дюрок (ТОВ «ПІГ ФАРМ» Волноваського району).

Так, для підвищення генетичного потенціалу, покращення їх продуктивних якостей, відтворюваної функції тварин з початку поточного року суб’єктами племінної справи з розведення свиней було закуплено з Данії 110 голів племінного молодняку свиней породи дюрок та ландрас.

У більшості спеціалізованих підприємствах з розведення свиней селекційно-племінна робота ведеться з використанням свинопоголів’я імпортних селекцій, в основному це тварини які раніш були закуплені у Франції, Данії, Іспанії.

Продуктивність свиней значною мірою залежить від рівня ведення селекційно-племінної роботи в стаді, тобто систематичного виконання комплексу зоотехнічних заходів щодо якісного поліпшення тварин. У цей комплекс входять: цілеспрямоване вирощування ремонтного молодняку з використанням сучасних методів відбору та добору батьківських пар, підвищення відтворної здатності свиноматок та кнурів, скороспілості молодняку, зменшення витрат кормів на одиницю продукції й поліпшення м’ясних якостей свиней на відгодівлі.

В птахівництві працює один племінний репродуктор ІІ порядку з розведення птиці, а саме ПрАТ «Діанівська птахофабрика» Волноваського району, яка займається розведенням кросів м’ясних курей «Кобб-500».

В конярстві в даний час функціонують один кінний завод (ПП «Кінний завод «Мілленніум» Нікольського району) з розведення чистокровної верхової породи та племінний репродуктор (ТОВ «Росія» Волноваського району) з розведення тракененської породи коней.

Реалізація племінних тварин з високим генетичним потенціалом є  безпосередньою умовою здійснення своєї діяльності для племінних заводів та племінних репродукторів. Так, за 2019 рік суб’єктами племінної справи галузі молочного скотарства реалізовано 293 голови племінного молодняку ВРХ. Слід зазначити, що ця робота проводиться в декількох господарствах області, а саме в ТОВ «Малиновка» Нікольського району, ТОВ «Агрофірма «Агротіс» Мар’їнського району, ПрАТ «Екопрод» Волноваського району та ТОВ «Агрофірма «Світанок» Мар’їнського району.

Також, у поточному році племінним заводом з розведення великої рогатої худоби СФГ «Верес» Слов’янського району реалізовано 64 голови племінного молодняку абердин-ангуської породи та ТОВ «ПІГ ФАРМ» Волноваського району реалізувало дві голови племінного молодняку свиней породи дюрок.

01.04.2020 Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України було проведено селекторну нараду, одним з питань якої було затвердження складу регіональних експертних комісій з розгляду матеріалів щодо присвоєння статусів суб’єктам племінної справи у тваринництві.

На теперішній час в області визначено 5 претендентів, які висловили бажання щодо присвоєння статусів суб’єктів племінної справи у тваринництві по наступним породам великої рогатої худоби: волинська м’ясна, українська червоно-ряба молочна, також по зааненській породі кіз та по українській степовій породі бджіл.

Facebook
Pocket
Email
Print