(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Підведення підсумків роботи суб’єктів племінної справи у тваринництві за І півріччя 2018 року по Донецькій області

За І півріччя 2018 року було підведено підсумки роботи суб’єктів племінної справи.

В скотарстві області здійснюють діяльність 17 суб’єктів племінної справи (11 племінних заводів та 6 племінних репродукторів). Чисельність племінного поголів’я великої рогатої худоби складає 15,087 тис. голів (або на 1,913 тис. голів менш ніж у аналогічному періоді минулого року), в т.ч. корів 6,859 тис. голів (-1,341 тис. голів), валове виробництво молока за І півріччя 2018 року становить 23,6 тис. тонн або 64% від загального виробництва по сільськогосподарських підприємствах Донецької області.

Провідними породами в області залишаються:

  • українська червона молочна, поголів’я великої рогатої худоби по області складає 8,446 тис.голів, в т.ч. корів 4,036 тис.голів, надій молока на корову – 3495 кг (по області цей показник дорівнює 2989 кг);
  • голштинська – поголів’я великої рогатої худоби – 2,377 тис.голів, в т.ч. корів -0,91 тис.голів, надій молока на корову – 3611кг;
  • українська чорно-ряба молочна – поголів’я великої рогатої худоби – 2,737 тис.голів, в т.ч. корів – 1,312 тис.голів, надій молока на корову – 3440 кг.

Найбільша продуктивність корів за І півріччя 2018 року спостерігається в таких племінних заводах та репродукторах як:

  • ТОВ «Агрофірма «Світанок» Мар’їнського району – 4193 кг по українській чорно-рябій молочній породі;
  • ТОВ «Агрофірма «Світанок» Мар’їнського району – 3800 кг по українській червоній молочній породі;
  • агроцех № 11 ДП «Ілліч-Агро Донбас» Мангушського району – 3998 кг по голштинській породі.

За показником «вихід телят на 100 корів» найкращих результатів по області досягли суб’єкти племінної справи галузі молочного скотарства ТОВ «Росія» Волноваського району та ТОВ «Нива» Мар’їнського району – 42,5 голови, на той час, як у інших суб’єктів племінної справи він складає 30 – 35 голів на 100 корів. Вважаємо за необхідне рекомендувати суб’єктам племінної справи приділити значно більше уваги відтворенню стада.

Реалізація племінних тварин з високими племінними якостями є безпосередньою умовою здійснення своєї діяльності для племінних заводів та племінних репродукторів. Так, за І півріччя 2018 року суб’єктами племінної справи галузі молочного скотарства реалізовано 252 голови племінного молодняку.

Слід зазначити, що ця робота проводиться в декількох господарствах області, а саме в ТОВ «Малиновка» Нікольського району, ТОВ «Агрофірма «Агротіс» філія «Павлівська» Мар’їнського району та ТОВ «Агрофірма «Агротіс» філія «Богоявленська» Мар’їнського району, ТОВ «Агрофірма «Світанок» Мар’їнського району, агроцех № 11 ДП «Ілліч-Агро Донбас» Мангушського району та ПрАТ «Екопрод» Волноваського району.

Племінний репродуктор Фермерське господарство «Хірлюк і К» Покровського району займається розведенням великої рогатої худоби м’ясного напряму продуктивності породи шароле французької селекції.

В свинарстві області здійснюють свою діяльність два племінні заводи з розведення свиней породи велика біла (ПрАТ “БАС” Бахмутського району) та один племінний репродуктор з розведення свиней породи п’єтрен і дюрок (ТОВ “ПІГ ФАРМ” Волноваського району).

В птахівництві працює один племінний репродуктор ІІ порядку з розведення птиці, а саме ПРАТ «ДІАНІВСЬКА ПТАХОФАБРИКА» Волноваського району, яка займається розведенням кросів м’ясних курей «Кобб-500».

В конярстві області в даний час функціонують один кінний завод (ПП “КЗ “Мілленіум”” Нікольського району) з розведення чистокровної верхової породи, один кінний завод (КЗ СТОВ “ЛАНН” Мар’їнського району) з розведення новоолександрівської ваговозної породи та один племінний репродуктор (ТОВ “Росія” Волноваського району) з розведення тракененської породи коней.

 

 

 

Facebook
Pocket
Email
Print