Тваринництво – галузь сільського господарства, яка забезпечує продовольчу безпеку нашого регіону.
Молочне скотарство – одна з провідних галузей тваринництва області. Гарантований успіх у молочному скотарстві можливо досягти, завдяки забезпеченості худоби збалансованою годівлею та маючи високий генетичний потенціал, для цього необхідно створення високопродуктивного стада.
В області працюють 40 сільськогосподарських підприємств, які займаються розведенням ВРХ молочного напряму продуктивності та 2 племінних репродуктора, які займаються м’ясним скотарством.
Галузь молочного скотарства області представлена 11 племінними заводами та 7 племінними репродукторами.
Провідними породами в області залишаються:
- українська червона молочна, надій молока за І півріччя поточного року по цій породі у суб’єктів племінної справи у тваринництві складає 3747 кг (по області цей показник дорівнює 2851 кг),
- українська чорно-ряба молочна (3351 кг),
- голштинська (3235 кг).
Найбільша продуктивність корів за цей період спостерігається в таких племінних заводах як:
- ТОВ «Агрофірма Світанок» Мар’їнського району – 3780 кг по українській чорно-рябій породі,
- СТОВ «Агрофірма «Нива» Мар’їнського району – 3544 кг по українській чорно-рябій породі,
- ТОВ «Агрофірма Світанок» Мар’їнського району – 3530 кг по українській червоній молочній породі.
В області функціонують 7 доїльних залів, де виробництво молока ведеться за сучасними технологіями, в них вироблено біля 30% від загального обсягу молока сільськогосподарських підприємств області.
Галузь тваринництва Донецької області характеризується достатньо високим рівнем розвитку галузі свинарства, протягом останніх п’яти років регіон стабільно утримує І місце серед областей України по чисельності поголів’я свиней, яка дорівнює в даний час до 483 тис.голів. В загальному обсязі реалізації худоби та птиці на забій, свині займають 88%.
В області працюють 53 сільськогосподарських підприємств, які займаються розведенням свиней. Слід зазначити роботу крупних свинокомплексів таких як ПрАТ «АПК ІНВЕСТ» Покровського району, де утримується більш 240 тис.голів та ПрАТ « Бахмутский Аграрный Союз» Бахмутського району (93 тис.голів).
Підприємства працюють по вертикально-інтегрованій структурі виробництва із замкнутим циклом: від вирощування сировини для комбікормів, вирощування свиней до виробництва м’яса та м’ясо-ковбасних виробів та реалізації продукції через власну торгову мережу.
В нашому регіоні працюють 13 підприємств галузі птахівництва, найбільша чисельність поголів’я птиці яєчного напряму продуктивності спостерігається в ТОВ «Маріупольська птахофабрика» Волноваського району та ТОВ «Слов’янська птиця» Слов’янського району від 310 до 360 тис.голів птиці.
Серед інших регіонів по чисельності поголів’я овець область займає 8 місце. Одним із самих крупних підприємств області галузі вівчарства є ТОВ «Маріупольська птахофабрика» Волноваського району.
В області в даний час функціонують два кінних завода з розведення коней чистокровної верхової породи та новоолександрівської ваговозної породи, також один племінний репродуктор з розведення тракененської породи коней.