7 лютого, в рамках зустрічі відвідала Лія Сорока – керівник Програм з розвитку фінансування агросектору, IFC, Група Світового банку зі своєю командою департамент агропромислового комплексу та розвитку сільських територій Донецької облдержадміністрації та провели нараду на якій було обговорені переваги IFC та їх вплив на розвиток Донеччини, стан агропромисловго комплексу в області та були озвучені проблемні питання та їх вирішення дивлячись на успішний опит Канади та Лія Сорока яка має у Канаді власне фермерське господарство.

Потреба в агарних розписках є очевидною. Сільськогосподарська галузь займає чільне місце в економіці регіону. Тут обробляється 1,4 млн. гектарів угідь, близько 63,6 тисяч чоловік зайняті в сільському господарстві.

Особливо важливу роль відіграють малі та середні сільгоспвиробники. В області працює 1367 суб’єктів господарювання в аграрній сфері.

Отже, виробникам вкрай необхідно отримати доступ до матеріальних та фінансових ресурсів. У малих та середніх виробників цей доступ дещо обмежений, оскільки вони не мають належного заставного майна. А те майно, яким вони володіють, досить часто вже перебуває в заставі.

Аграрні розписки зарекомендували себе як зручний механізм фінансування, станом на кінець січня було видано вже 200 розписок на суму більше 1,3 млрд.грн. (Полтавська, Вінницька, Черкаська, Харківська, Сумська, Тернопільська, Миколаївська області). Динаміка свідчить, що попит на них зростає.

До початку цього року ними могли користуватися агровиробники лише 8 пілотних областей, а з січня аграрні розписки стали доступними для фермерів всієї України.

Станом на 1 лютого видано 200 розписок на суму 1.3 млрд. грн.


8 лютого 2018 року. Проект IFC «Аграрні розписки в Україні» спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України та Міністерством юстиції України поширює дію нового інструменту фінансування – аграрних розписок – на всю країну. У зв’язку з цим, Проект IFC спільно зі своїми партнерами проводить низку заходів в столиці та в регіонах, 8 лютого відбудеться круглий стіл, присвячений відкриттю Проекту в Донецькій області.

Мета заходу – проінформувати учасників аграрного ринку про поширення роботи аграрних розписок на всю територію України.

Місце та час проведення:

м. Краматорськ, Приміщення Міської ради, проспект Миру 2. Початок реєстрації о 10:00, початок заходу – о 10:30


Інформація про Проект IFC «Аграрні розписки в Україні»

Проект «Аграрні розписки в Україні» впроваджується IFC, членом Групи Світового банку, у партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією. Метою Проекту є покращити доступ до фінансових ресурсів для малих та середніх сільгосптоваровиробників шляхом запуску в Україні фінансового інструменту «аграрні розписки». Основні партнери Проекту: органи державної влади (Міністерство аграрної політики та продовольства України, Міністерство юстиції України); приватний сектор (постачальники матеріально-технічних ресурсів, банки, зернотрейдери), міжнародні організації. В результаті роботи Проекту малі та середні сільськогосподарські товаровиробники отримають ефективний інструмент, що сприятиме залученню додаткових фінансових ресурсів за рахунок прозорості відносин з кредитором та здешевлення процедури оформлення у порівнянні з іншими інструментами.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Facebook
Pocket
Email
Print
Scroll Up

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: