Попереджувальні заходи запобігання отруєння бджіл

Попереджувальні заходи запобігання отруєння бджіл

Департаментом агропромислового комплексу та розвитку сільських територій Донецької облдержадміністрації у зв’язку з проведенням весняно – польових робіт здійснено комплекс організаційно – технологічних заходів щодо дотримання сільськогосподарськими товаровиробниками всіх форм власності та господарювання, вимог чинного законодавства України, зокрема, Закону України «Про бджільництво».

З метою запобігання отруєння бджіл внаслідок застосування пестицидів в нормативно-правових документах міститься ряд відповідних заходів, якими рекомендовано використовуватися:

Так, пунктом 7 Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл передбачено інформування власників пасік за 3 доби до проведення хімічних обробок із зазначенням найменування пестициду, який передбачається застосувати, місця (у радіусі 7 км), часу і способу проведення обробки посівів сільськогосподарських культур. У повідомленні також указують час необхідної ізоляції бджіл. Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години. Не можна проводити обробіток квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

Згідно підпункту 5.26 пункту 5 Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України забороняється проведення авіаційних обробок пестицидами всієї групи токсичності з метою боротьби із шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур, лісових та інших угідь, які розташовані ближче:

  1. 5 км від місця постійного перебування медоносних пасік;
  2. 2 км від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання, місць випасу домашніх тварин, об’єктів природно-заповідного фонду (заповідників, національних парків, ботанічних і зоологічних заказників та ін.);
  3. 1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахівничих ферм, а також посівів сільськогосподарських культур, які вживають в їжу без термічної обробки, садів, виноградників і місць проведення інших сільськогосподарських робіт.

Відповідно до статті 38 Закону України «Про бджільництво» порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законодавством України.

Відповідальність за порушення законодавства в галузі бджільництва несуть особи, винні у неповідомленні (приховуванні) або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин, а також у порушенні технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, що призвело до погіршення умов у ареалах розселення бджіл.

Враховуючи вищезазначене та з метою недопущення отруєння та масової загибелі бджіл внаслідок застосування пестицидів керівництво департаменту агропромислового комплексу та розвитку сільських територій облдержадміністрації рекомендує керівникам структурних підрозділів агропромислового розвитку райдержадміністрацій та заступникам міських голів з питань АПК в межах повноважень:

  • організувати зустрічі з представниками профільних асоціацій та спілок, власників бджіл, зацікавлених організацій та сільськогосподарських підприємств з метою контролю та узгодження спільних дій щодо безпечного застосування пестицидів і агрохімікатів на території Донецької області;
  • забезпечити через засоби масової інформації, в тому числі через офіційні веб-сайти райдержадміністрацій, інформування населення, землевласників та (або) землекористувачів, щодо необхідності дотримання вимог законів України «Про захист рослин», «Про пестициди і агрохімікати», «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», а також безпечного застосування засобів захисту рослин під час проведення польових робіт.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on pocket
Share on skype
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: