Департаментом агропромислового комплексу та розвитку сільських територій Донецької облдержадміністрації у зв’язку з проведенням весняно – польових робіт здійснено комплекс організаційно – технологічних заходів щодо дотримання сільськогосподарськими товаровиробниками всіх форм власності та господарювання, вимог чинного законодавства України, зокрема, Закону України «Про бджільництво».

З метою запобігання отруєння бджіл внаслідок застосування пестицидів в нормативно-правових документах міститься ряд відповідних заходів, якими рекомендовано використовуватися:

Так, пунктом 7 Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл передбачено інформування власників пасік за 3 доби до проведення хімічних обробок із зазначенням найменування пестициду, який передбачається застосувати, місця (у радіусі 7 км), часу і способу проведення обробки посівів сільськогосподарських культур. У повідомленні також указують час необхідної ізоляції бджіл. Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години. Не можна проводити обробіток квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

Згідно підпункту 5.26 пункту 5 Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України забороняється проведення авіаційних обробок пестицидами всієї групи токсичності з метою боротьби із шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур, лісових та інших угідь, які розташовані ближче:

  1. 5 км від місця постійного перебування медоносних пасік;
  2. 2 км від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання, місць випасу домашніх тварин, об’єктів природно-заповідного фонду (заповідників, національних парків, ботанічних і зоологічних заказників та ін.);
  3. 1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахівничих ферм, а також посівів сільськогосподарських культур, які вживають в їжу без термічної обробки, садів, виноградників і місць проведення інших сільськогосподарських робіт.

Відповідно до статті 38 Закону України «Про бджільництво» порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законодавством України.

Відповідальність за порушення законодавства в галузі бджільництва несуть особи, винні у неповідомленні (приховуванні) або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин, а також у порушенні технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, що призвело до погіршення умов у ареалах розселення бджіл.

Враховуючи вищезазначене та з метою недопущення отруєння та масової загибелі бджіл внаслідок застосування пестицидів керівництво департаменту агропромислового комплексу та розвитку сільських територій облдержадміністрації рекомендує керівникам структурних підрозділів агропромислового розвитку райдержадміністрацій та заступникам міських голів з питань АПК в межах повноважень:

  • організувати зустрічі з представниками профільних асоціацій та спілок, власників бджіл, зацікавлених організацій та сільськогосподарських підприємств з метою контролю та узгодження спільних дій щодо безпечного застосування пестицидів і агрохімікатів на території Донецької області;
  • забезпечити через засоби масової інформації, в тому числі через офіційні веб-сайти райдержадміністрацій, інформування населення, землевласників та (або) землекористувачів, щодо необхідності дотримання вимог законів України «Про захист рослин», «Про пестициди і агрохімікати», «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», а також безпечного застосування засобів захисту рослин під час проведення польових робіт.
Facebook
Pocket
Email
Print
Scroll Up

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: