(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Прогноз розвитку озимих культур під урожай 2018 року

Станом на І декаду листопада розвиток рослин озимих культур проходить при оптимальних погодних умовах осіннього періоду. Випадання опадів на всій території області  у ІІ-ІІІ декадах жовтня  ( 4,6-17,0мм)  суттєво покращили волого запаси грунту та позитивно вплинули на схожість насіння, де сходів не було одержано, та ріст і розвиток рослин, де було одержано сходи, але посіви були зріджені, а ростки рослин були слабкі.

Станом на 28.10.2017 року по всіх попередниках почали з’являтися сходи озимих. Інтенсивність росту наземної частини у них ослаблена через низький температурний режим повітря та поверхні грунту.

Переростання вегетативної маси  рослин ранніх строків сівби не спостерігається (до 2,8-3,0 стеблин на рослину) при добре розвиненій  вторинній кореневій системі (3,5-6,0 шт/рослину) – це оптимальний  розвиток рослин  озимих для уходу в зиму та перезимівлі.

Підвищення температури повітря (до 10С тепла ) в денні та низькі (частково мінусові) в нічні години сприятливо вплинуть на розвиток кореневої системи рослин та накопичення в їх тканинах запасних речовин- цукру, що позитивно позначиться на їх подальшому розвитку та перезимівлі.

Погодні умови, що склалися на теперішній час, позитивно вплинуть на ріст та розвиток озимої пшениці, озимого ячменю та жита в осінній період, незалежно від їх стану та фази розвитку.

Особливу увагу в осінній період необхідно приділити посівам озимого ріпаку. В своїх рекомендаціях науковці попереджали, що оптимальними умовами для перезимівлі озимого ріпаку є його розвиток.

Рослини озимого ріпаку перед припиненням осінньої вегетації повинні мати висоту – 10-15 см. розетка 6-8 листків, густота рослин 40-60 шт/м.кв., висоту точки росту до 3 см, діаметр кореневої шийки – 6-8 мм) – це оптимальний розвиток озимого ріпаку для перезимівлі та виживання від перепадів температур в ранньо- весняний період.

Але коли на теперішній час на деяких посівах не отримано сходів, то необхідно приготуватися до пересіву таких полів у весняний період.  Більш критичною ситуація буде якщо відбуватиметься різке зниження температурного режиму повітря та грунту, що може призвести до загибелі пізніх сходів посівів.


ст. н. співробітник ДДСДС НААНУ
К.Ф. Кандаурова

Facebook
Pocket
Email
Print