(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Прогноз врожаю в 68 млн т може бути переглянутий

Під час прес-конференції Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко розповів про хід польових робіт, прогноз врожаю та стан експорту зернових культур.

Цього року через особливості погодних умов на Півдні України жнива розпочалися раніше, ніж у минулі роки. Так, в Одеській та Миколаївській областях стартувала збиральна кампанія озимого ячменю. Однак, активний хід збиральної кампанії слід очікувати в південних регіонах за тиждень-два, у решті областей, – починаючи з середини липня.

Очікуване валове виробництво зерна урожаю 2020 року становить біля 68 млн тонн, проте може бути переглянуте у бік збільшення. За попередніми прогнозами Мінекономіки урожай олійних культур (соняшник, соя, ріпак) цього року буде більшим 20 млн тонн, цукрових буряків зберуть більше 9 млн тонн, картоплі – більше 20 млн тонн, овочів – понад 9 млн тонн, що повністю забезпечить внутрішні потреби держави та створить потужний експортний потенціал.

З метою організації забезпечення продовольчої безпеки та уникнення застосування експортних обмежень Мінекономіки планує підписати Меморандум про взаєморозуміння з учасниками зернового ринку на новий 2020/2021 МР. Наразі документ проходить етап узгодження усіх сторін.

Як зазначив Ігор Петрашко, Меморандум про взаєморозуміння дозволив вибудувати надійні та партнерські стосунки на зерновому ринку.

“Ми збираємося продовжити управляти ринком разом з зерновиками та трейдерами на основі Меморандуму, який довів свою ефективність. Є визначений рівень незнижувальних залишків по культурах, і ми будемо дотримуватися цієї позиції для того, щоб кожен виробник чи трейдер мав перспективу розуміння як держава буде врегульовувати питання експорту і забезпечення продовольчої безпеки”, – прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Міністр зазначив, що наразі на ринку немає дефіциту поставок пшениці на борошномельні заводи чи зловживань ціною. “Ми не бачимо необхідності застосування санкцій на зерновому ринку. Уряд спрацював так, щоб не були знижені об’єми і не було підвищення борошномелами цін на соціально важливі сорти хлібу чи інші продовольчі групи товарів. Я вважаю, що ми вибудували хороший, якісний механізм співпраці із учасниками зернового ринку”, – резюмував Ігор Петрашко.

Прес-центр Мінекономіки

Facebook
Pocket
Email
Print