(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Проведено низку семінарів для недопущення отруєння бджіл під час обробітку полів

Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України було запропоновано обласним державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування протягом лютого – березня поточного року провести онлайн-семінари, направлені на роз’яснення алгоритму взаємодії пасічників, аграріїв і органів місцевої влади під час обробітку полів та недопущення отруєння бджіл.

24-25 лютого поточного року спеціалістами департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин облдержадміністрації разом із бджолярами області, представниками Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області, експертом проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України», 8 громадськими організаціями галузі бджільництва та громадською організацією «Гранд Експерт», експортерами меду були проведені онлайн-семінари з вищезазначених питань.

У березні поточного року органами місцевого самоврядування із залученням представників громадських організацій, пасічників, аграріїв, Держпродспоживслужби були організовані аналогічні онлайн-семінари.

До участі у цих заходах було залучено близько 500 осіб, під час онлайн-семінарів представниками органів місцевого самоврядування бджолярам та агровиробникам були надані інформаційні матеріали стосовно методичних рекомендацій щодо попередження отруєння бджіл, в яких були вказані покрокові дії пасічників.

Також, наголошено, що з метою недопущення конфліктних ситуацій та налагодження комунікації бджолярі повинні повідомляти аграріїв, органи місцевого самоврядування, територіальні органи Держпродспоживслужби в Донецькій області про місце та період розташування пасіки.

Учасникам заходу було рекомендовано використовувати автоматичну інформаційну систему «Гранд Експерт», завдяки якій після безкоштовної реєстрації на електронному ресурсі https://www.grand.expert здійснюється автоматичне оповіщення пасічників про заплановані аграріями агрохімічні роботи. Система дає можливість позначити місця розташування пасік, масивів квітучих медоносів, місць запланованих хімічних обробок рослин.

На онлайн-семінарах було відзначено, що майбутнім пріоритетом плідної роботи пасічників та аграріїв є укладання угод про запилення, прикладом якої є співпраця аграріїв ДП «Ілліч-Агро Донбас» та бджолярів.

При проведенні цих заходів велику організаційну роль відіграли громадські організації області, а саме:

  1. Громадська організація «ОБЛАСНА АСОЦІАЦІЯ «БДЖОЛЯРІ ДОНБАСУ» (м. Покровськ);
  2. Громадська організація «Лиманське добровільне товариство бджолярів «Бджілка» (м. Лиман);
  3. Громадська організація «Бджолярі Донецької області «Степи Донеччини» (Великоновосілківська ТГ);
  4. Громадська організація «Бджолярі Приазов’я» (Нікольська ТГ);
  5. Громадська організація «Волноваська спілка пасічників» (Волноваська ТГ);
  6. Громадська організація «Миколаївська спілка бджолярів»
    (м. Миколаївка);
  7. Громадська організація «Міське товариство бджоловодів – любителів» (м. Краматорськ);
  8. Громадська організація «Бджолярі Донбасу м. Дружківка»
    (м. Дружківка).

На теперішній час в органах місцевого самоврядування ведеться робота по створенню постійно діючих Комісій із встановлення факту отруєння бджіл. Робота з цього питання триває.

Facebook
Pocket
Email
Print