Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України було запропоновано обласним державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування протягом лютого – березня поточного року провести онлайн-семінари, направлені на роз’яснення алгоритму взаємодії пасічників, аграріїв і органів місцевої влади під час обробітку полів та недопущення отруєння бджіл.

24-25 лютого поточного року спеціалістами департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин облдержадміністрації разом із бджолярами області, представниками Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області, експертом проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України», 8 громадськими організаціями галузі бджільництва та громадською організацією «Гранд Експерт», експортерами меду були проведені онлайн-семінари з вищезазначених питань.

У березні поточного року органами місцевого самоврядування із залученням представників громадських організацій, пасічників, аграріїв, Держпродспоживслужби були організовані аналогічні онлайн-семінари.

До участі у цих заходах було залучено близько 500 осіб, під час онлайн-семінарів представниками органів місцевого самоврядування бджолярам та агровиробникам були надані інформаційні матеріали стосовно методичних рекомендацій щодо попередження отруєння бджіл, в яких були вказані покрокові дії пасічників.

Також, наголошено, що з метою недопущення конфліктних ситуацій та налагодження комунікації бджолярі повинні повідомляти аграріїв, органи місцевого самоврядування, територіальні органи Держпродспоживслужби в Донецькій області про місце та період розташування пасіки.

Учасникам заходу було рекомендовано використовувати автоматичну інформаційну систему «Гранд Експерт», завдяки якій після безкоштовної реєстрації на електронному ресурсі https://www.grand.expert здійснюється автоматичне оповіщення пасічників про заплановані аграріями агрохімічні роботи. Система дає можливість позначити місця розташування пасік, масивів квітучих медоносів, місць запланованих хімічних обробок рослин.

На онлайн-семінарах було відзначено, що майбутнім пріоритетом плідної роботи пасічників та аграріїв є укладання угод про запилення, прикладом якої є співпраця аграріїв ДП «Ілліч-Агро Донбас» та бджолярів.

При проведенні цих заходів велику організаційну роль відіграли громадські організації області, а саме:

 1. Громадська організація «ОБЛАСНА АСОЦІАЦІЯ «БДЖОЛЯРІ ДОНБАСУ» (м. Покровськ);
 2. Громадська організація «Лиманське добровільне товариство бджолярів «Бджілка» (м. Лиман);
 3. Громадська організація «Бджолярі Донецької області «Степи Донеччини» (Великоновосілківська ТГ);
 4. Громадська організація «Бджолярі Приазов’я» (Нікольська ТГ);
 5. Громадська організація «Волноваська спілка пасічників» (Волноваська ТГ);
 6. Громадська організація «Миколаївська спілка бджолярів»
  (м. Миколаївка);
 7. Громадська організація «Міське товариство бджоловодів – любителів» (м. Краматорськ);
 8. Громадська організація «Бджолярі Донбасу м. Дружківка»
  (м. Дружківка).

На теперішній час в органах місцевого самоврядування ведеться робота по створенню постійно діючих Комісій із встановлення факту отруєння бджіл. Робота з цього питання триває.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Facebook
Pocket
Email
Print
Scroll Up

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: