(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Проєкт розвитку підприємництва для постраждалого від конфлікту сільського населення в Східній Україні

Директор департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин облдержадміністрації Артем Чаган відвідав ФГ «Біткіне», (с.Труженка Маріупольський район), учасника Проекту розвитку підприємництва для постраждалого від конфлікту сільського населення в Східній Україні (WeProsper). Проєкт фінансується Урядом Канади, реалізується у двох цільових регіонах – Донецькій та Луганській області на підконтрольних Україні територіях, та супроводжується канадською неурядовою організацією SOCODEVI (м. Квебек, Канада), та Дніпропетровською обласною громадською організацією «Сільськогосподарська консультаційна служба» (м. Дніпро, Україна).

Керівник фермерського господарства – Біткіне Валентина Федорівна (с. Труженка Маріупольський район) працює в рамках проєкту WeProsper понад 2 років. За цей час за рахунок коштів господаря було побудовано приміщення для утримання 10 голів дійного стада. Для зменшення частки фізичної роботи на фермі, підвищення якості молока та комфортного утримання тварин поетапно проінвестовано сучасне обладнання (доїльні апарати, припливно-витяжна система вентиляції, поїлки, гумові килимки, освітлення, сертифікована лабораторія молока, в якій проводяться аналізи кількості бактерій та соматичних клітин, охолоджувач молока).

На даний час в ФГ «Біткіне» утримується 6 голів дійного стада. 

Збут молока  забезпечує кооператив «Добробут Андріївки» (Дніпропетровська область).

Проєктом WeProsper заплановано створення 5 мультифункціональних кооперативів в Донецькій області, які будуть забезпечувати збір, зберігання, первинну переробку та транспортування молока.

Facebook
Pocket
Email
Print