(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Регламент дій при підозрі отруєння бджіл засобами захисту рослин

З метою впорядкування та узгодження дій при підозрі отруєння бджіл, під час проведення обробітків сільськогосподарських угідь засобами захисту рослин, необхідно проводити наступні заходи:

  1. При підозрі на отруєння бджіл, власник звертається з заявою до органів місцевого самоврядування (сільські, селищні, міські ради, об’єднані територіальні громади), райдержадміністрації, поліцію, районне управління ГУ ДПСС та ін. щодо факту загибелі бджіл. За зверненням бджоляра формується комісія, до складу якої входять представники: сільської ради (об’єднаної територіальної громади) –голова комісії, районного управління ГУ ДПСС, депутатів (сільських, селищних, міських рад), власника пасіки, користувача (-ів) сільськогосподарських угідь, що знаходяться на відстані до 10 км від пасіки.
  2. В максимально короткі строки (протягом доби) за ініціативою голови комісії, проводиться обстеження пасіки з метою засвідчення факту загибелі бджіл та комісійний відбір зразків, а саме:
    • бджіл, які загинули та шматочок стільника (15 см х15 см) з свіжопринесеним нектаром, квітковим пилком та медом. У кожний відібраний зразок вкладають листок з написом часу та дати відбору, засвідчені підписами членів комісії та направляють на проведення дослідження в акредитовані лабораторії.
    • рослин, грунту з поля обробленого засобами захисту рослин. Зразки рослин та грунту відбирають по діагоналі поля в 7-10 точках з однаковою відстанню між ними, вкладаючи листок з написом часу та дати відбору, засвідчені підписами членів комісії.
  3. За результатами проведеної роботи, члени комісії складають акт та оформляють супровідні документи на відібрані зразки (підмор, продукти бджільництва, рослини і ін.).
  4. Зразки відібраних проб підмору бджіл та продуктів бджільництва разом із супровідними документами для дослідження власником пасіки направляють в акредитовані лабораторії.
  5. Зразки відібраних рослин разом із супровідними документами, власник пасіки направляє у контрольно-токсикологічну лабораторію за місцем розташування.
  6. У випадку підтвердження загибелі бджіл від отруєння засобами захисту рослин, власник пасіки із відповідними підтверджуючими документами може звернутися до суду у встановленому законодавством порядку. Шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про бджільництво, відшкодовується в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.
Facebook
Pocket
Email
Print

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: