(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Рекомендації щодо захисту посівів основних сільськогосподарських рослин у господарствах Донецької області та дотримання регламентів безпечного застосування пестицидів і агрохімікатів

Фітосанітарна ситуація в агроценозах Донецької області у 2023 році визначатиметься комплексом агрокліматичних, природних і господарських факторів, вплив яких позначиться на процесі регулювання чисельності шкідників та розвитку хвороб культурних рослин.

Внаслідок вторгнення військ російської федерації на територію України і ведення бойових дій на землях Донецької області значно погіршився фітосанітарний стан сільськогосподарських угідь.

Це сталося завдяки неможливості проведення належного догляду за рослинами, відсутності обстежень агроценозів і застосування заходів боротьби, що у свою чергу призвело до накопичення шкідників, хвороб і бур’янів на всіх землях.

Для поліпшення фітосанітарного стану агроценозів в умовах воєнного стану аграріям області бажано використовувати найбільш ефективні та безпечні заходи, зокрема:

  • наукове обґрунтоване чергування культур у сівозміні;
  • використання якісного насіннєвого та садивного матеріалу, з обов’язковим здійсненням протруєння спеціальними фунгіцидними та інсектицидними препаратами;
  • ранній висів культури та своєчасне збирання урожаю;
  • своєчасна боротьба зі сходами падалиці культурних рослин та бур’янів шляхом застосування гербіцидів;
  • використання бакових сумішей різних видів пестицидів при обробках сільськогосподарських культур;
  • використання біологічного методу боротьби, як альтернативи хімічному методу, що є екологічно безпечною і пріоритетною формою в довгострокових програмах боротьби зі шкідливими організмами;

– захист сільськогосподарської продукції від шкідників запасів та недопущення її псування.

На кінець зими – початок весни найнебезпечнішим шкідником озимих і багаторічних культур є мишоподібні гризуни, які заселили крайові смуги та осередково більшість площ.

Щільність колоній цих шкідників на 1 гектар, зазвичай в цей час, складає:

  • на озимих культурах в межах 1-3 колонії;
  • на багаторічних травах – від 2 до 5 колоній.

При перевищенні порогу шкодочинності, а саме: наявності більше
3-5 колоній мишоподібних гризунів на 1 гектар, на посівах потрібно проводити захисні заходи із застосуванням дозволених біопрепаратів і родентицидів.

При роботі з пестицидами та агрохімікатами необхідно взяти до уваги вимоги Законів України «Про захист рослин», «Про пестициди та агрохімікати», а також Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» (ДСанПіН 8.8.1.2.001-98), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 3 серпня 1998 р. № 1.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2022 № 297 «Деякі питання перевезення (транспортування), зберігання, застосування та торгівлі пестицидами і агрохімікатами», строк дії допусків посвідчень на право роботи пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами та агрохімікатами, виданих відповідно до Закону України «Про пестициди та агрохімікати» та дійсних станом на 1 січня 2022 року, продовжується на період дії воєнного стану в Україні та на 90 днів, наступних за днем його припинення або скасування.

Інше, не передбачене зазначеною постановою Кабінету Міністрів України, виконується відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18.09.1995 № 746 «Про затвердження Порядку одержання допуску (посвідчення) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами».

За інформацією
ГУ Держпродспоживслужби
в Донецькій області
https://dndpss.gov.ua/.

Facebook
Pocket
Email
Print