(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Результати проєкту «Школа успішного фермера» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу

Головною метою розвитку агропромислового виробництва в Донецькій області є розбудова конкурентоспроможного агарного сектору шляхом створення умов для прискореного розвитку ефективного підприємництва. З початком військового конфлікту відбулися структурні зміни економіки Донецької області. Значна частина мешканців регіону втратила роботу й змушена була працювати в сільському господарстві, або ж розширювати цей вид діяльності. Основним джерелом інформації про ведення сільського господарства були колеги/сусіди/родичі, що вже займалися таким видом діяльності, а також ЗМІ, Інтернет. Водночас, якість доступного матеріалу про кращі практики ведення сільськогосподарського виробництва є дуже різною і, як правило, є орієнтованою на сучасні, технологічно-інноваційні господарства, які мають фінансові ресурси або доступ до них. Нажаль ОСГ, малі та середні виробники часто не мають доступу до інформації та успішним практикам господарювання, що створює диспропорцію в ефективності їх господарювання по відношенню до великих підприємств. Цю проблему вирішує реалізація проєкту «Школа успішного фермера», який направлено на підвищення знань і компетенцій саме ОСГ, малих та середніх виробників сільськогосподарської продукції.

Проєкт «Школа успішного фермера» реалізується Громадською організацією «Східноукраїнська сільськогосподарська дорадча служба» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу з 21.08.2020 р. по 18.12.2020 р. на території Донецької області.

В межах реалізації проєкту «Школа успішного фермера» протягом жовтня 2020 року було організовано та проведено 5 теоретичних занять (тренінгів в різних локаціях: м. Покровськ, смт. Олександрівка, смт. Велика Новосілка, смт. Нікольське, м. Бахмут) та 1 практичне заняття з виїздом в господарство (с. Єгорівка, Волноваський район).

У проєкті «Школа успішного фермера» взяли участь власники та власниці особистих селянських господарства, члени і членкині фермерських господарств, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, спеціалісти і спеціалістки сільськогосподарських підприємств, які є виробниками продукції рослинництва, тваринництва (м’ясо та молоко), а також представники органів виконавчої влади, з них 66 % – чоловіки, 34 % – жінки.

Тренінги охоплювали 6 напрямків: напрям 1 «Нішеві сегменти сектору АПК» (лектор – д.с.-.г.н., с.д., сільськогосподарський дорадник з агрономії Вінюков Олександр Олександрович), напрям 2 «Рослинництво» (лектор – д.с.‑.г.н., проф., сільськогосподарський експерт-дорадник з агрономії Гирка Анатолій Дмитрович), напрям 3 «Економіка» (лектор к.е.н., сільськогосподарський експерт-дорадник з бухгалтерського обліку і аудиту Воленщук Наталія Анатоліївна), напрям 4 «Тваринництво» (лектор сільськогосподарський експерт-дорадник з ветеринарії Ємець Олег Юрійович), напрям 5 «Овочівництво» (лектор Хвостик Володимир Миколайович), напрям 6 «Захист рослин» (лектор Вискуб Роман Станіславович).

Під час тренінгів учасниками та учасницями активно обговорювались актуальні проблеми вирощування культур, зважаючи на зміни клімату в умовах сьогодення та адаптацію систем вирощування до даних умов, створення сімейних молочних ферм, ознайомились з технологіями вирощування овочів закритого ґрунту. В рамках заходів були обговорені питання щодо відкриття підприємницької діяльності, пошуку шляхів фінансування та перспективні напрямки для малого бізнесу. Тренінги проходили в інтерактивній формі, озвучувались цікаві питання, а у відповідь надавались конкретні відповіді. Кожен учасник та учасниця висловлювали свої думки, ідеї та обмінювались досвідом. Також були обговоренні проблеми, з якими стикаються наразі агровиробники та разом з тренерами шукали відповіді на поставлені питання.

В результаті реалізації проєкту «Школа успішного фермера» стало зрозумілим, що розвиток аграрного виробництва у представників малих форм господарювання значною мірою гальмується недостатнім рівнем економічної культури як сукупності знань, вмінь, навичок і досвіду ведення аграрного бізнесу.

Результати проєкту «Школа успішного фермера» має позитивний вплив для всіх бенефіціарів, а саме:

для громадської організації:

  1. створено стійкі канали комунікації з сільськогосподарськими виробниками та представниками влади в особі голів ОТГ;
  2. розширено мережу дорадників в регіонах діяльності організації, налагоджено зв’язок із науковими установами та вищими навчальними закладами;
  3. отримано практичний досвід успішної реалізації проєкту та можливість застосування його в майбутньому;

для агровиробників:

  1. отримано нові знання й вдосконалено практичні навички прибуткового ведення сільського господарства суб’єктів господарювання;
  2. отримано якісні дорадчі послуги;
  3. підвищено рівень обізнаності та впроваджено у сільськогосподарську діяльність учасників сучасних технологій, новітніх досягнень науки і техніки;
  4. підвищено рівень економічної безпеки мешканців ОТГ через доступ до знань з ефективного виробництва сільськогосподарської продукції.

Інформація про тренінги та навчання для агровиробників розміщена на офіційній сторінці громадської організації в Facebook (https://www.facebook.com/PO.EUADS), а також на сторінці сайту та Facebook ДДСДС НААН.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Facebook
Pocket
Email
Print

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: