(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Роботи на озимих культурах в І – ІІ декадах квітня 2018 року

Наростання позитивних температур з кінця ІІІ декади березня сприяли відновленню життєдіяльності рослин озимих культур. Відновлення весняної вегетації відзначено 30.03.2018 року, що на тиждень пізніше середньо багаторічного показника для регіону.

Контрасти температури в регіоні, високі показники в денні часи (13-17 0С) та низькі вночі (0 – 30С) не сприяють дружньому відростанню, росту та розвитку рослин озимих культур.

Науковці ще раз нагадують про аналіз рослин, виявлення їх стану у ранньовесняний період для подальшого проведення на посівах агрозаходів по догляду за ними.

У рослин, що добре перезимували, вузол кущіння має чітко- білий колір і добрий тургор. Посіви, де рослини добре перезимували і мають описані вище симптоми, необхідно було підживити по мерзло – талому грунту.

Важливим заходом у догляді за такими посівами є весняне розпушування грунту, тим паче, що в умовах поточної зими грунт на посівах сильно ущільнився і при підвищених показниках температури та сильних поривах вітру (10-15 м/сек) утворюється поверхнева грунтова кірка, яку необхідно знищити методом боронування посівів.

При своєчасному проведеному боронуванні грунт розпушується, кірка руйнується, посилюється діяльність грунтових мікроорганізмів, вичісуються загиблі рослини й мертве листя, знищуються проростки бур’янів. При проведенні такого агрозаходу необхідно слідкувати за фізичним вистиганням грунту. Коли грунт надто вологий, або вже надто сухий, ніякої користі від боронування не буде.

Якщо колір вузла кущення тускло- білий або ж жовтувато- коричневий, тургор слабкий, такі рослини є сильно уражені і проведення ранньовесняного боронування може призвести до зривання рослин, зрідженості посівів.

На таких посівах, при збільшенні температурних показників може утворитися зелень за рахунок вузла кущіння, але в подальшому такі рослини не дадуть приросту кореневої системи і вони загинуть.

Посіви, в яких виявлено ураження вузла кущення, залишити на тиждень- півтора до остаточного вияснення їх стану. Щоб краще розпушити грунт і менше пошкодити рослини, боронування проводять по діагоналі посіву. На посівах, де ранньовесняне підживлення азотними добривами проводять локальним (сівалками) способом – боронування проводити не слід.

В умовах поточного року (перепади температур) локальне підживлення необхідно проводити вздовж рядків з метою зменшення відсотка ураження рослин.

 


ст. н. співробітник Донецької державної
сільськогосподарської дослідної станції

Національної академії аграрних наук України, к.с.-г. н
К.Ф.Кандаурова

Facebook
Pocket
Email
Print