20 вересня 2016 року під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Мартинюка М.П. відбулася селекторна нарада з питань сівби озимих культур, проведення комплексу осінньо-польових робіт у 2016 році.
На нараду були запрошені директор департаменту землеробства та технічної політики в АПК Топчій В.М., директор Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Роїк М.В., директор Українського гідрометеорологічного центру Кульбіда М.І., заступники голів облдержадміністрацій з питань АПК та директори департаментів АПК облдержадміністрацій.
Під час проведення наради першим заступником Міністра аграрної політики та продовольства України Мартинюком М.П. було проінформовано присутніх, що протягом 2016 року було зібрано рекордний врожай зернових культур за весь час незалежності України, а також акцентовано увагу на необхідності збільшення обсягів посівів жита та гречки під час планування посівної кампанії 2017 року.
Під час доповіді про стан справ в агропромисловому комплексі області, Костиць М.С. -заступником начальника управління розвитку агропромислового виробництва та розвитку харчової і переробної промисловості департаменту розвитку сільської місцевості, впровадження реформ та агропромислового комплексу облдержадміністрації було повідомлено, що в агропромисловому комплексі області продовжується збирання зернових, технічних культур та посів озимих культур під врожай 2017 року.
За оперативними даними, станом на 20.09.2016 зернових культур зібрано на площі 482 тис.га (89% від прогнозованої площі), валовий збір зерна склав 1636 тис. тонн.
Під врожай 2017 року планується провести сів озимих культур на зерно та зелений корм на площі 331,5 тис.га. Власним посівним матеріалом область забезпечена на 137% до прогнозованої потреби, підготовлено 98% кондиційного насіння, визначені оптимальні терміни посіву.
Для якісного проведення польових робіт в сільгосппідприємствах було підготовлено 97% техніки, не дивлячись на тяжкі часи було закуплено техніки на 265млн.грн (221одиниця),в т.ч.43трактори та 19 комбайнів. Область забезпечена паливно-мастильними матеріалами, накопичено мінеральних добрив у обсязі 10,4 тис.тонн д.р.
Для проведення осінньо-польових робіт у 2016р був складений розрахунок-прогноз потреби в коштах. Загальна потреба -2080,1млн.грн, фактичні витрати 1551,8млн.грн. 15 сільгосппідприємств області залучили кредитні кошти в комерційних банках на суму39,86 млн.грн за відсотковою ставкою 23-28%.