(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Спалювати стерню заборонено!

Департамент агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької облдержадміністрації звертає увагу землевласників та землекористувачів області на те, що 17 березня поточного року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, на торфовищах та землях інших категорій»

Цим Законом забороняється випалювання з порушенням установленого порядку сухої рослинності або її залишків у прибережних захисних смугах уздовж річок, морів, морських заток і лиманів, навколо водойм та на островах, у середовищі розмноження та на шляхах міграції тварин. За порушення заборони передбачається адміністративна відповідальність.

Забезпечення пожежної безпеки покладається відтепер на власника земельної ділянки та іншого об’єкта нерухомого майна, орендарів земельної ділянки та іншого об’єкта нерухомого майна, якщо це обумовлено договором оренди, керівника суб’єкта господарювання.

Землекористувачів зобов’язано:

  • не допускати випалювання сухої рослинності з порушенням установленого порядку;
  • обкошувати (з прибиранням скошеного) та оборювати земельні ділянки, прилеглі до торфовищ, полезахисних лісових смуг, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, у смугах відведення автомобільних доріг і залізниць.

Особи, винні у випалюванні сухої рослинності або її залишків із порушенням порядку, встановленого Мінприроди, в прибережних захисних смугах та на островах, несуть відповідальність за порушення водного законодавства.

Крім того, до складу особливо цінних земель віднесено торфовища у складі водно-болотних угідь міжнародного значення.

Facebook
Pocket
Email
Print