В північних районах області, де своєчасно приступили до посіву та одержали сходи озимої пшениці, на теперішній час вони знаходяться у фазі третього листа – початок кущіння. Зниження температурного режиму кінця вересня – початку жовтня призупинило інтенсивний ріст та розвиток вегетативної маси рослин та сприяло росту та доброму розгалуженню кореневої системи. Холодні та сухі погодні умови не сприяли розвитку хвороб на озимих та зменшили кількість шкідників, що розвиваються в осінній період.
В регіонах, де насіння лежало в сухому грунті після випадання опадів почалися очажні, де дружні, де зріджені сходи. Незначне потепління повітря, прогрівання грунту прискорить ріст рослин озимих культур.
Сорти озимої пшениці, що вирощуються в регіоні здатні формувати урожайність при умові, що з осені вони сформували слабкі ростки, які виходили на поверхню грунту і ростки, що не досягали поверхні, але проходили стадію яровизації (5-10 днів зниження температури до мінусових показників).
Будемо сподіватися, що збережеться тепла осіння погода з оптимальними опадами і до припинення осінньої вегетації озимих ми одержимо розвиток рослин -2-3 стеблини/рослину, що відповідає оптимальному розвитку озимих для доброї перезимівлі.
В районах, де своєчасно посіяли озимі культури і на теперішній час рослини знаходяться у фазі кущення і якщо насіннєвий матеріал не протруювали препаратами з інсектицидним протруювачем, постійно моніторити на ураженість їх шкідниками та хворобами і при умові перевищення ЕПШ ( економічного порогу шкодо чинності) провести захисні заходи хімпрепаратами, при цьому дотримуватися температурного режиму для надійного одержання ефективності застосованих препаратів.
Підготувала канд.с.г. наук
ст.наук.співробітник
ДДСДС НААН
К.Ф.Кандаурова.