Перша  декада квітня 2020 року на території Донецької області характеризувалась повільним наростанням тепла у другій половині декади та дефіцитом опадів.

Середня добова температура  повітря коливалась у межах від  7-9º в окремі дні 1-4º тепла.

Середня декадна температура повітря виявилась близькою до норми та на 2° нижче за середню декадну температуру аналогічного періоду 2019 року і склала по області 7° тепла.

 Максимальна температура повітря досягала  21° тепла на півночі та 15-19° тепла – на півдні. Поверхня ґрунту нагрівалась до       36-43º. 

 Мінімальна температура повітря знижувалась від 2-3º на півдні та 5-6º  морозу на півночі, на поверхні ґрунту – до 5-6º на півдні, 7-9 морозу на півночі. По області спостерігалось 3-9 дні із заморозками. 

Стан пшениці озимої на даний період залежить від попередників сівби. Обстеження посівів озимих культур 18 -20 квітня в регіоні  показало, що швидке наростання  і утримання позитивних температур  в  квітні місяці,  не  сприяло продовженню фази кущення рослинами  пізніх строків сівби, які  з осені не достатньо розкущилися або  були у фазі проростків.

Станом на 10-17 квітня  всі посіви озимих зернових культур вступили у фазу – початок виходу в трубку. На даний період основне завдання товаровиробників – підживлення посівів озимих культур азотними добривами,  регуляторами та стимуляторами росту. Це локальне підживлення сівалками, або обприскування посівів КАСом, карбамідом та іншими.

Доцільно у даний період  в посівах озимих зернових провести захисні заходи проти одно- та багаторічних дводольних бур’янів. При досягненні критичного рівня ураження однією із комплексу основних поширених хвороб  на посівах ( борошниста роса, септоріоз, бура листова іржа та інші) за сприятливої для їх подальшого розвитку погоди використати фунгіциди.

Стан ячменю ярого на території Донецької області задовільний. Рослини знаходяться у фазі двох листків початок кущення, в деяких районах області при сівбі 5-10 квітня спостерігається проростання ячменю ярого.

Фітосанітарний стан добрий. Товаровиробникам регіону, які не проводили протруєння насіння рекомендується провести обприскування баковими сумішами (гербіциди, фунгіциди, інсектициди) та більш уважно стежити за станом ячменю ярого.

На території Донецької області розпочалася сівба пропасних культур. Погодно-кліматичні умови даного періоду сприяють проведенню посівної компанії пропасних культур.

Facebook
Pocket
Email
Print
Scroll Up

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: